Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kanada chce nowych AIM-120 AMRAAM

1 listopada Departament Stanu poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż do Kanady partii kierowanych pocisków rakietowych „powietrze-powietrze” średniego zasięgu AIM-120D AMRAAM.

Władze w Ottawie są zainteresowane zakupem 32 bojowych AIM-120D wraz z pakietem dodatkowym obejmującym makiety gabarytowo-masowe CATM-120, pakiety części zamiennych oraz usługi szkolno-treningowe. Kanadyjczycy chcą utrzymać poziomy zapasów przeznaczonych dla floty wielozadaniowych samolotów bojowych Boeing F/A-18 Hornet. Jednocześnie jest to kolejne państwo, w ciągu ostatnich tygodni, chcące zakupić partię AIM-120D AMRAAM dla własnych sił zbrojnych.

W chwili obecnej Raytheon oraz Departament Obrony prowadzą, trudne, rozmowy związane z kontynuacją zakupów (także eksportowych) rodziny AIM-120 AMRAAM. Ma to związek z problemami technicznymi dotyczącymi rozwoju pocisku oraz jego modernizacji w celu zwiększenia jego niezawodności. Do tego momentu zakupy zostały ograniczone do minimum – ofiarą tego jest m.in. Polska, która w zeszłym roku zamówiła partię, a do dnia dzisiejszego nie zostały zamówione na linii producent-Departament Obrony.

(ŁP) Foto: USAF
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc