Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Interrogator IZS-50 dla ORP Ślązak

PIT-RADWAR S.A. dostarczy na ORP Ślązak interrogator średniego zasięgu ISZ-50. Fot. Łukasz Pacholski

9 września Agencja Uzbrojenia poinformowała o podpisaniu umowy z należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. spółką PIT-RADWAR S.A. w sprawie dostawy interrogatora średniego zasięgu ISZ-50 dla korwety patrolowej ORP Ślązak.


Powyższa umowa została zawarta 16 sierpnia i ma wartość 2,7 mln PLN z VAT. W jej zawarciu zastosowano procedurę negocjacji z wybranym podmiotem bez wcześniejszej publikacji informacji. Zastosowanie takiego rozwiązania ma związek z wykorzystaniem zapisów ustawy Prawo Zamówień Publicznych – ISZ-50 jest elementem zestawu IFF Mark XIIA produkcji PIT-RADWAR S.A., którego konfiguracja uwzględniały potrzebę integracji ze stacją radiolokacyjną SMART-S Mk 2 oraz systemem Tacticos zamontowanymi już na okręcie. Powyższy wybór zapadł już w 2016 roku, kiedy podpisano porozumienie techniczne pomiędzy PIT-RADWAR S.A. oraz Thales NL (dostawcą zintegrowanego systemu walki). To z kolei powoduje, że niemożliwym jest zakup innego tej klasy sprzętu.

ISZ-50 pozwoli na osiągnięcie przez ORP Ślązak zakładanych, w przeszłości, zdolności w obszarze identyfikacji radiolokacyjnej. Przypomnijmy, jednostka została wcielona do służby 28 listopada 2019 roku. Obecnie prowadzone są już pierwsze prace związane z przewidywaną modernizacją i dozbrojeniem, co spowoduje, że będzie stanowić uzupełnienie potencjału trzech fregat zamówionych przez Agencję Uzbrojenia w ramach programu Miecznik.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc