Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

IDEX 2021. Ukroboronprom z kontraktem na remont pakistańskich T-80UD

W salonie IDEX 2021, które trwają w Abu Zabi, bierze udział prezes ukraińskiego koncernu Juirij Gusiew (stanowisko objął w grudniu 2020 r.). Fot.: Ukroboronprom

Ukraiński państwowy holding obronny Ukroboronprom podpisał kontrakt z ministerstwem obrony Islamskiej Republiki Pakistanu na remont czołgów T-80UD, eksploatowanych przez siły zbrojne tego państwa. Jak firma podała w komunikacie, wartość umowy wynosi 85,6 mln USD. Jednocześnie szczegóły dotyczące umowy nie zostały ujawnione: nie wiadomo ani ile czołgów obejmuje kontrakt, ani jaki jest termin jego realizacji.

Ukroboronprom liczy jednak, że to dopiero początek ukraińsko-pakistańskiej współpracy zbrojeniowej. Podczas międzynarodowego salonu zbrojeniowego IDEX 2021 w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich menadżerowie państwowego holdingu i przedstawiciele pakistańskiego resortu obrony oraz sił zbrojnych rozpoczęli rozmowy o współpracy w innych obszarach. Dotyczyły one przede wszystkim ewentualnych kontraktów związanych z modernizacją broni pancernej, m.in. ewentualnych dostaw silników do czołgów 6TD-1 i 6TD-2.

W salonie IDEX 2021, które trwają w Abu Zabi, bierze udział prezes ukraińskiego koncernu Juirij Gusiew (stanowisko objął w grudniu 2020 r.). Szef Ukroboronpromu spotkał sięm.in. z wicepremierem Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mansourem bin Zayedem Al Nahyanem, żeby rozmawiać o współpracy biznesowej i przemysłowej.

– W najbliższej przyszłości zintensyfikujemy dwustronną współpracę wojskowo-techniczną między Ukrainą i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi – zapowiedział Juirij Gusiew, cytowany w komunikacie Ukroboronpromu.

Ponadto delegacja ukraińskiego holdingu podczas salonu IDEX 2021 zawarła szereg wstępnych porozumień ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Arabią Saudyjską i Jordanią. Dotyczą one ewentualnych dostaw uzbrojenia precyzyjnego, platform bezzałogowych, a także napraw silników lotniczych oraz współpracy w dziedzinie technologii kosmicznych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “IDEX 2021. Ukroboronprom z kontraktem na remont pakistańskich T-80UD”

  1. To smutne, że nawet ledwo istniejąca Ukraina bije w eksporcie naszą PGZ. To pokazuje gdzie obecnie jesteśmy i jak lata zaniedbań potrafią się mścić na naszej zbrojeniówce a winnych nie ma...

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc