Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Hiszpania zamówiła granaty moździerzowe

Hiszpania zamówiła dużą partię amunicji moździerzowej produkcji Rheinmetalla. Fot. Rheinmetall

3 kwietnia grupa przemysłowa Rheinmetall AG poinformowała o otrzymaniu zamówienia na dostawę dużej partii amunicji moździerzowej dla Wojsk Lądowych Królestwa Hiszpanii.

Wojska Lądowe Królestwa Hiszpanii (Ejército de Tierra) miały złożyć zamówienie o wartości kilkudziesięciu mln EUR (wg komunikatu dosłownie „o wyższym dwucyfrowym przedziale w mln EUR”). Do końca 2025 r., a więc w nieco ponad 1,5 roku, Rheinmetall ma dostarczyć 104 000 granatów moździerzowych kalibru 60 mm, 81 mm i 120 mm. Co ważne, jest to umowa ramowa z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Samo zamówienie obejmuje granaty m.in.: odłamkowo-burzące, dymne i oświetlające. Zależnie od kalibru, maksymalna donośność wynosi od 2,59 km (60 mm) do 8,25 km (120 mm).

Według deklaracji producenta, amunicja moździerzowa Rheinmetall oferuje większy zasięg, większą precyzję i znaczną skuteczność, umożliwiając użytkownikom efektywne zwalczanie celów w środowisku miejskim i w trudnym terenie. Zamówienie ze strony Madrytu ma podkreślać wiodącą rolę Rheinmetall AG jako dostawcy moździerzy i amunicji do nich. Ponadto Rheinmetall, będący jednym z największych producentów amunicji na świecie, niedawno zawarł z rządem Hiszpanii kontrakt na dostawę amunicji artyleryjskiej kal. 155 mm o wartości ponad 200 mln EUR.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc