Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Hensoldt zmodernizuje radary niemieckich korwet

Korwety typu Braunschweig z widocznymi na masztach radarami Hensoldt TRS-3D. Fot. Tomasz Grotnik

Spółka Hensoldt podpisała umowę z BAAINBw (Bundesamt für Ausrüstung, Informationstechnik und Nutzung der Bundeswehr, Federalne Biuro ds. Wyposażenia, Technologii Informacyjnych i Wsparcia Sił Zbrojnych Niemiec) na modernizację radarów zainstalowanych na korwetach typu K130 Braunschweig.

Umowa dotyczy stacji radiolokacyjnych TRS-3D/16 pasma C (ozn. NATO G) zainstalowanych na dwóch z pięciu okrętów, których nazw nie podano, jak też niesprecyzowanej instalacji lądowej. Prace mają być zrealizowane w tym roku. Można domniemywać, że będą połączone z remontami okresowymi wytypowanych korwet, oraz iż pozostała trójka również będzie nimi objęta.

TRS-3D to trójwspółrzędny, wielomodowy radar okrętowy do nadzoru powietrznego i morskiego, który może skorelować dane dotyczące pozycji i ruchu celów z systemem identyfikacji MSSR 2000I, a tym samym usprawnić automatyczną identyfikację statków i samolotów. Antena interrogatora systemu rozpoznania przynależności państwowej IFF MSSR 2000I jest zintegrowana z anteną stacji TRS-3D. MSSR 2000I pracuje w wielu modach, w tym S i 5.

Hensoldt będzie też dostawcą nowych radarów do pięciu korwet typu K130 drugiej serii (zweite los), które są obecnie budowane przez konsorcjum ARGE K130. 6 lutego 2019 r. firma podpisała umowę na dostawę siedmiu kompletów radarów TRS-4D wraz z interrogatorami MSSR 2000I. Dodatkowe dwie stacje zostaną zainstalowane w ośrodkach lądowych do testów i szkolenia. W sierpniu 2019 r. producent poinformował, że pierwsze dwie stacje przeszły testy zakładowe. Korwety, które je otrzymają: Köln (F 265) i Emden (F 266), są w zaawansowanym stadium budowy, przy czym pierwsza z nich powinna być zwodowana w tym roku.

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc