Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Hangary dla Bayraktarów

Fot. Leszek Chemperek/CO MON

27 września 17. Terenowy Oddział Lotniskowy w Gdańsku poinformował o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego i podpisania umowy w sprawie prac na terenie 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu.

Powyższe postępowanie, które uruchomiono w kwietniu bieżącego roku, zakładało wybór podmiotu, który zbuduje hangary typu tureckiego wraz z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną i drogową na terenie bazy w Mirosławcu. Ostatecznie zamawiający otrzymał dwie oferty, spośród których wybrano firmę Projmors Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o. z Gdańska. Umowa, o wartości 3,6 mln PLN z VAT, została podpisana 14 września.

Rozbudowa infrastruktury na terenie 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu jest związana z kontynuacją dostaw nowego sprzętu. Obecnie w Polsce znajdują się m.in. dwa zestawy bezzałogowych aparatów latających Bayraktar TB2. W bieżącym roku strona turecka ma dostarczyć trzeci, a w przyszłym roku ostatni (czwarty) zestaw. Łącznie w Mirosławcu mają stacjonować 24 maszyny tego typu. Obok dwóch wyleasingowanych bezzałogowców General Atomics MQ-9A Reaper dysponują największym potencjałem operacyjnym. W kolejnych latach liczba bezzałogowych platform latających eksploatowanych przez Wojsko Polskie ma systematycznie rosnąć, zgodnie z planami jeszcze w październiku mają rozpocząć się dostawy zestawów bezzałogowych systemów klasy taktycznej krótkiego zasięgu Orlik.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc