Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Głowice optoelektroniczne dla Jednostki Wojskowej Formoza

Fot. Łukasz Pacholski

8 sierpnia Jednostka Wojskowa Formoza poinformowała o podpisaniu umowy z firmą KenBIT Sp. z o.o. w sprawie zakupu głowic optoelektronicznych, które mają zostać zamontowane na łodziach półsztywnych.

Powyższa umowa to wynik postępowania przetargowego, które zostało ogłoszone w maju bieżącego roku. Oferta firmy KenBIT Sp. z o.o. była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. Kontrakt został podpisany 26 lipca i ma wartość całkowitą 4,2 mln PLN z VAT. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jest niejawny – dokument został upubliczniony jedynie podmiotom zakwalifikowanym do składania ofert ostatecznych. Zgodnie z jawnym opisem, Jednostka Wojskowa Formoza poszukiwała dostawcy głowic optoelektronicznych FLIR M400 bądź równoważnych (o tych samych bądź lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych lub użytkownych), a także ich montażu na łodziach eksploatowanych przez jednostkę.

Głowice FLIR M400 są produkowane przez firmę Teledyne FLIR LLC. Są wyposażone w kamerę HD z 30-krotnym zbliżeniem, a także tryb termowizyjny w rozdzielczości 640x480 i czterokrotnym zbliżeniem. Dzięki aktywnemu systemowi stabilizacji żyroskopowej umożliwia skuteczne śledzenie obiektów na morzu.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc