Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Operatorzy JW Formoza z nowymi karabinkami

Operatorzy JW Formoza otrzymają nowe karabinki modułowe, które zastąpią obecnie używane HK G36V. Fot. Andrzej Krugel

26 maja Jednostka Wojskowa Formoza poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Allies Incorporated Sp. z o. o. z Warszawy w sprawie zakupu nowej partii karabinków modułowych na potrzeby operatorów.

Zgodnie z upublicznionymi informacjami umowa została podpisana 17 maja i ma całkowitą wartość 4,8 mln PLN z VAT. Biorąc pod uwagę dotychczasowe informacje, wydaje się, że zamawiający zdecydował się na jednoczesnym zamówieniu broni w ramach pakietu gwarantowanego oraz opcji. W kwietniu, kiedy doszło do ogłoszenia rozstrzygnięcia przetargu, poinformowano bowiem, że wartość zamówienia gwarantowanego wynosiła 2,4 mln PLN brutto.

Zgodnie z “tradycją” dotyczącą zakupów dla Wojsk Specjalnych zamawiający oraz dostawca nie informują o liczbie karabinków objętych kontraktem. Najprawdopodobniej do rąk operatorów jednostki trafią karabinki firmy SIG Sauer. Zastąpią one obecnie eksploatowane HK G36V, które od lat były podstawową bronią Formozy – jak jedyna nie została przezbrojona w karabinki HK416, które są standardową bronią operatorów Wojsk Specjalnych w Polsce.

Wieloetapowe postępowanie przetargowe w sprawie zakupu partii karabinków modułowych zostało uruchomione przez Jednostkę Wojskową Formoza w grudniu ubiegłego roku. Ostatecznie do zamawiającego wpłynęła jedna oferta, która została przyjęta 16 kwietnia bieżącego roku.

reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 comments on “Operatorzy JW Formoza z nowymi karabinkami”

  1. Przecież wwzyscy wiedzą że specjals to taki gość że ani z Grota, ani z Beryla, w nic trafić nie potrafi więc trzeba kupić coś niemieckiego, ewentualnie szwajcarskiego😂😂😂

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc