Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Operatorzy JW Formoza z nowymi karabinkami

Operatorzy JW Formoza otrzymają nowe karabinki modułowe, które zastąpią obecnie używane HK G36V. Fot. Andrzej Krugel

26 maja Jednostka Wojskowa Formoza poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Allies Incorporated Sp. z o. o. z Warszawy w sprawie zakupu nowej partii karabinków modułowych na potrzeby operatorów.

Zgodnie z upublicznionymi informacjami umowa została podpisana 17 maja i ma całkowitą wartość 4,8 mln PLN z VAT. Biorąc pod uwagę dotychczasowe informacje, wydaje się, że zamawiający zdecydował się na jednoczesnym zamówieniu broni w ramach pakietu gwarantowanego oraz opcji. W kwietniu, kiedy doszło do ogłoszenia rozstrzygnięcia przetargu, poinformowano bowiem, że wartość zamówienia gwarantowanego wynosiła 2,4 mln PLN brutto.

Zgodnie z “tradycją” dotyczącą zakupów dla Wojsk Specjalnych zamawiający oraz dostawca nie informują o liczbie karabinków objętych kontraktem. Najprawdopodobniej do rąk operatorów jednostki trafią karabinki firmy SIG Sauer. Zastąpią one obecnie eksploatowane HK G36V, które od lat były podstawową bronią Formozy – jak jedyna nie została przezbrojona w karabinki HK416, które są standardową bronią operatorów Wojsk Specjalnych w Polsce.

Wieloetapowe postępowanie przetargowe w sprawie zakupu partii karabinków modułowych zostało uruchomione przez Jednostkę Wojskową Formoza w grudniu ubiegłego roku. Ostatecznie do zamawiającego wpłynęła jedna oferta, która została przyjęta 16 kwietnia bieżącego roku.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Operatorzy JW Formoza z nowymi karabinkami”

  1. Przecież wwzyscy wiedzą że specjals to taki gość że ani z Grota, ani z Beryla, w nic trafić nie potrafi więc trzeba kupić coś niemieckiego, ewentualnie szwajcarskiego😂😂😂

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc