Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

GDLS i Epirus uzbroją Strykera w broń wykorzystującą energię skierowaną

GDLS i Epirus zintegrują transporter Stryker z systemem energii skierowanej Leonidas. Fot. GDLS.

25 października korporacja General Dynamics Land Systems poinformowała o podpisaniu umowy o partnerstwie strategicznym z firmą Epirus, dotyczącą wspólnego opracowania pojazdu uzbrojonego w system do zwalczania bezzałogowców wykorzystujący energię skierowaną.

Pojazd ma zostać zaoferowany Wojskom Lądowym Stanów Zjednoczonych jako uzupełnienie obecnie wykorzystywanych i rozwijanych systemów obrony przeciwlotniczej krótkiego oraz bardzo krótkiego zasięgu. Nośnikiem systemu będzie kołowy transporter opancerzony Stryker, produkcji GDLS, zintegrowany z systemem broni skierowanej Leonidas, opracowanym przez Epirusa. Emisja fal promieniowania elektromagnetycznego ma oddziaływać na podzespoły elektroniczne „ostrzeliwanych” celów, doprowadzając do zwarć i spalenia układów. Dzięki temu Leonidas ma być zdolny do zwalczania nawet rojów amunicji krążącej i zabezpieczenia przed nimi mobilnych formacji bojowych. Rozwiązanie jest skalowalne, dzięki czemu może trafić np. na pojazdy bezzałogowe opracowywane przez GDLS (https://zbiam.pl/ausa-2021-bezzalogowy-pojazd-trx-z-gdls/). Otwarta architektura ma umożliwiać nie tylko łatwą integrację Leonidasa z różnymi pojazdami (i nie tylko), lecz także łatwość realizacji przyszłych prac związanych z modyfikacjami, wsparciem eksploatacji itd.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “GDLS i Epirus uzbroją Strykera w broń wykorzystującą energię skierowaną”

  1. Tylko silna POLSKA jest w stanie tego Mongolia powstrzymać ale musi posiadać broń nuklearna i rakiety balistyczne Polskie zbroic na potęgę nie oglądać się za siebie szkoda czasu tą meda folkzdoicz Oskar rozwalalPolskę przenosząc oddziały że wschodu na zachód dla obrony Niemca

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc