Zaloguj

AUSA 2021. Bezzałogowy pojazd TRX z GDLS

Podczas wystawy AUSA 2021 GDLS zaprezentował bezzałogową platformę gąsienicową TRX. Fot. AeroVironment

11 października, podczas wystawy AUSA Annual Meeting & Exhibition w Waszyngtonie, spółka General Dynamics Land Systems (GDLS) zaprezentowała bezzałogowy pojazd TRX w odmianie nosiciela amunicji krążącej.

TRX (Tracked Robot 10-ton, pol. dziecięciotonowy robot gąsienicowy) to oferta GDLS w programie bezzałogowych pojazdów bojowych o średniej masie (RCV-M). Pojazd ma trakcję gąsienicową i napęd hybrydowy. Algorytmy sztucznej inteligencji zastosowane w jego układach sterujących umożliwiają TRX operowanie w trybie autonomicznym i zdalnie sterowanym. Może działać zarówno samodzielnie, jak i w ramach mieszanych formacji złożonych z pododdziałów piechoty, pojazdów bezzałogowych oraz załogowych. Odznacza się wysoką mobilnością i stosunkowo dużą ładownością.

Fot. AeroVironment

Wariant zaprezentowany podczas AUSA 2021 został wyposażony w dwa bloki wieloprowadnicowych (po 13) wyrzutni amunicji krążącej Switchblade produkcji firmy AeroVironment. Amunicja tego typu, w wariancie Switchblade 300, jest już używana przez US Army. Ponadto pojazd może występować w innych konfiguracjach, np. wozu rozpoznawczego i wsparcia ogniowego (np. z wieżą Kongsberg MCT30 lub John Cockerill 1030), wozu walki radioelektronicznej, wyrzutni rakiet (przeciwlotniczych, przeciwpancernych itd.) i innych.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc