Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Fabryka Broni wyróżniona za wsparcie rozwoju pracowników i benefity pozapłacowe

Fot.: Fabryka Broni "Łucznik" - Radom Sp. z o.o.

W najnowszej edycji magazynu Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. została wyróżniona za wsparcie rozwoju pracowników i szeroki wachlarz benefitów pozapłacowych.

Magazyn Raport CSR to pierwszy tak duży projekt wydawniczy w Polsce, którego misją jest promowanie najważniejszych i najciekawszych działań CSR prowadzonych przez firmy i instytucje. Pierwszy numer kwartalnika pojawił się w 2009 r. Od tego czasu ukazało się już 48 edycji, w których wyróżniono ponad 100 laureatów.

– Za każdym sukcesem stoi stabilny zespół – mówi Maciej Borecki p.o. prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom. – Wysoko wyspecjalizowany charakter naszej działalności wymaga od załogi profesjonalizmu i ogromnej dbałości o szczegóły. Odpowiedzialność za kadrę fabryki jest wartością nadrzędną i szanowaną przez zarząd firmy. Dlatego jednym z priorytetów Fabryki Broni jest podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników – dodaje Maciej Borecki.

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych w spółce odbywa się na podstawie wewnętrznych procedur i planów szkoleniowych. Jest ono ukierunkowane na realizację celów wynikających ze strategii i aktualnych potrzeb. Ponadto pracownicy korzystają z dofinansowania do studiów, udziału w szkoleniach, seminariach, konferencjach i sympozjach zgodnie z zakresem swojego stanowiska. Fabryka dofinansowuje także naukę języka obcego. Dodatkowym atutem pracy w spółce jest dla specjalistów dostęp do nowych technologii, współpraca z uczelniami, możliwość udziału w targach, a także współpraca w ramach Grupy PGZ.

Oprócz działań edukacyjnych oferujemy również szereg benefitów pozapłacowych, z których korzystają nasi pracownicy. Chodzi o pracowniczy program emerytalny, program opieki medycznej, karty sportowe, nieoprocentowane pożyczki z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej, pomoc świąteczną, dofinansowania do wypoczynku, upominek w związku z urodzeniem dziecka czy spotkania integracyjne, które są w naszej firmie tradycją, choć z uwagi na pandemię, część z nich została w ostatnim roku ograniczona.

Fabryka Broni dba też o bezpieczeństwo pracowników w pandemii Covid-19

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom z uwagi na pandemię koronawirusa szczególnie mocno zwraca dziś uwagę na bezpieczeństwo pracowników. Od początku pandemii, zgodnie z zaleceniami służb sanitarno-epidemiologicznych, wdrożyła odpowiednie procedury prewencyjne i przeorganizowała pracę w zakładzie, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

– Obecnie sytuacja związana z koronawirusem jest opanowana. Jest to przede wszystkim zasługa samych pracowników, którzy sumiennie respektują zasady bezpieczeństwa w fabryce  – mówił Maciej Borecki w wywiadzie dla RaportCSR.pl

Dodatkowo zarząd Fabryki Broni w czasie ostatniego wzrostu ilości zakażeń w Polsce podjął decyzję o zakupie pulsoksymetrów dla każdego pracownika. Za pomocą urządzenia można kontrolować ewentualne ograniczenie wydolności płuc, a tym samym wykryć pierwsze symptomy choroby i podjąć odpowiednie środki lecznicze. Rozpoczęto też prace nad odpowiednimi rozwiązaniami logistycznymi i przygotowaniem infrastruktury spółki do wzięcia udziału w Narodowym Programie Szczepień i przeprowadzenia akcji szczepień pracowników na terenie zakładu.

Źródło: Fabryka Broni "Łucznik" - Radom.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc