Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Embraer wzmacnia współpracę z przemysłem portugalskim

Embraer podpisał porozumienia o współpracy z firmą GMV w sprawie współpracy w zakresie rozwoju samolotów A-29 Super Tucano. Fot. Embraer

22 września brazylijski koncern Embraer poinformował o podpisaniu porozumienia z firmą GMV o współpracy w zakresie rozwoju oraz integracji nowych elementów wyposażenia oraz usług dla turbośmigłowych samolotów bojowych A-29 Super Tucano.


MoU określa potencjalne zakresy współpracy także w okresie długoletnim. Jest to kolejny projekt związany z zacieśnieniem współpracy przemysłowej pomiędzy koncernem Embraer oraz Portugalią w sektorze lotniczym. W grudniu 2011 roku Embraer zawarł umowę z firmą OGMA w zakresie produkcji komponentów przeznaczonych do średnich samolotów transportowych rodziny C-390 Millennium. M.in. dzięki tej inicjatywie władze w Portugalii zdecydowały się na zakup maszyn tego typu, które w liczbie pięciu sztuk, zastąpią od 2023 roku obecnie używane C-130 Hercules.

Dotychczas Embraer nie może pochwalić się sukcesem marketingowym programu A-29 Super Tucano na rynkach europejskich. Jednym z potencjalnym rynków jest właśnie Portugalia, która rozważa zakup około dwunastu egzemplarzy na potrzeby szkolno-treningowe. Według części publikacji maszyny miałyby pochodzić z zapasów Sił Powietrznych Brazylii. Innym krajem kontynentu zainteresowanym tą konstrukcją była Ukraina, jednak nie doszło do zakupu przed wybuchem walk w lutym bieżącego roku.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc