Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Embraer opracuje nowy radar artyleryjski

Firma Embraer we współpracy z brazylijską armią opracuje nowy radar artyleryjski. W przeszłości firma brała udział w opracowaniu i produkcji m.in. radarów wykrywanie celów niskolecących SABER. Fot. Ministerstwo Obrony Brazylii.

9 grudnia brazylijska firma Embraer i Wojska Lądowe Federacyjnej Republiki Brazylii (Exército Brasileiro) podpisały umowę o współpracy dotyczącej opracowania nowego radaru artyleryjskiego, określanego jako radiolokacyjny artyleryjskii system kontrbateryjny (ang. Artillery Counter-battery Radar System).

Za program ze strony brazylijskich wojsk lądowych odpowiadać ma ich Departament Nauki i Techniki. W ramach programu obydwie strony przeprowadzą badania i analizy koncepcji, na podstawie których mogłoby powstać docelowe urządzenie, a także dokonają one analizy zdolności potrzebnych do zaprojektowania i zbudowania systemu. Wiadomo, że  ‒ przynajmniej na początku ‒ wykorzystane zostaną już opracowane rozwiązania, które również często są dziełem partnerstwa między firmą Embraer a brazylijskimi wojskami lądowymi. Strony liczą na uzyskanie nowych zdolności dzięki realizacji umowy ‒ Embraer uzyska, poza nowym radarem w ofercie, szereg technologii i rozwiązań technicznych, które będzie mógł wykorzystać na rynku wojskowym i cywilnym, armia zaś wzbogaci się o nowy radar artyleryjski, być może nieodstający od najnowocześniejszych rozwiązań konkurencji. Warto nadmienić, że Embraer niegdyś projektował i produkował różnego rodzaju stacje radiolokacyjne, np. radar dla obrony powietrznej typu SABER, opracowany (we współpracy z wojskowymi ośrodkami naukowymi) i produkowany przez firmę BRADAR, należącą do grupy Embraer Defence and Security.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc