Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Dwóch w walce o kontrakt na dostawę zestawów do transportu sprzętu gąsienicowego

1 kwietnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o otwarciu ofert w przetargu dotyczącym zakupu na potrzeby Wojska Polskiego zestawów do transportu czołgów i ciężkiego sprzętu gąsienicowego eksploatowanego w kraju, a także przeznaczonego do wsparcia sojuszników.

Powyższy przetarg został ogłoszony 27 października 2017 roku. Termin składania dokumentów upłynął w styczniu 2018 roku, jednak dopiero teraz zakończono przyjmowanie ofert ostatecznych. Ostatecznie do walki o zlecenie stanęło dwóch oferentów – Jelcz Sp. z o.o. (wartość 72,2 mln złotych) oraz Rheinmetal Defence Polska Sp. z o.o. (wartość 171,7 mln złotych). Tylko pierwsza z ofert mieści się w zakładanym przez zamawiającego budżecie 98 mln złotych.

W ramach powyższego przetargu Inspektorat Uzbrojenia chce zakupić czternaście zestawów składających się z ciągnika oraz naczepy. Dodatkowo opcja kontraktowa ma zawierać możliwość dokupienia dziewięciu kolejnych zestawów i trzech ciągników bez naczep. Całość ma zostać dostarczona do końca 2022 roku. Sprzęt ma pozwalać na transport sprzętu wojskowego o dopuszczalnej masie całkowitej równej 70 ton. W poprzednich latach dostawy zestawów tego typu realizowano na bazie ciągników marki Iveco.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc