Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Części do tajwańskich F-16 Fighting Falcon

Fot. Biuro Prezydenta Tajwanu

5 czerwca amerykański Departament Stanu poinformował o zatwierdzeniu dwóch zapytań ofertowych, które do Stanów Zjednoczonych przesłał rząd Tajwanu, dotyczących dostawy części zamiennych przeznaczonych do wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16 Fighting Falcon.

Jak wskazuje Departament Stanu, łącznie, oba wnioski mają maksymalną wartość do 300 mln USD. W obu przypadkach mowa o elementach znajdujących się w zasobach magazynowych Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych – oficjalny komunikat amerykańskich władz federalnych wskazuje, że pakiet ma obejmować części zamienne, komponenty i akcesoria przeznaczone do samolotów F-16 Fighting Falcon, wsparcie logistyczne.

Dotychczas eksploatowane F-16A/B Fighting Falcon Block 20 zostały zmodernizowane do standardu F-16V (około 139 egzemplarzy) – ostatni z nich wrócił do linii w lutym bieżącego roku.

W celu uzupełnienia floty Tajwan zakupił także 66 nowych F-16C/D Fighting Falcon Block 70 – ich dostawy mają rozpocząć się w bieżącym roku, co może oznaczać, że w zakładach korporacji Lockheed Martin w Greenville znajdują się już komponenty dla pierwszych maszyn.

Uzupełnieniem dla dużej floty samolotów Lockheed Martin F-16 Fighting Falcon będą nada Dassault Mirage 2000-5EI, a także produkowane przez przemysł lokalny AIDC F-CK-1.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc