Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Bristow zakupi sześć śmigłowców AW139 w celu wsparcia programu UKSAR2G

Fot. Leonardo

Koncern Leonardo ogłosił, że Bristow Group Inc. podpisał kontrakt na zakup sześciu pośrednich dwusilnikowych śmigłowców AW139 w celu wsparcia programu Lotnictwa Poszukiwawczo-Ratowniczego Drugiej Generacji ("UKSAR2G") przez Agencję Straży Morskiej i Przybrzeżnej Wielkiej Brytytanii (MCA). Dostawy śmigłowców mają się rozpocząć w 2023 roku i zakończyć w 2024 roku, uzupełniając istniejącą flotę dziewięciu dwusilnikowych śmigłowców SAR AW189 w ramach programu UKSAR2G.  

Te najnowsze AW139 będą charakteryzować się najnowocześniejszym wyposażeniem, technologią i możliwościami misji do realizacji zadań, w tym maksymalną masą startową (MTOW) wynoszącą 7 ton, zintegrowaną awioniką Honeywell Primus Epic Phase 8, zaawansowanym systemem widzenia syntetycznego (SVS), ulepszonymi mapami 2D i bezprzewodowym ładowaniem danych, które zapewnią jeszcze większe możliwości oraz skuteczność misji w każdych warunkach pogodowych. Ponadto, AW139 będą wyposażone w system ograniczonej ochrony przed oblodzeniem (LIPS), aby zapewnić jeszcze większe możliwości misji w trudnych warunkach pogodowych. Ta nowa flota śmigłowców AW139 SAR dla potrzeb UKSAR2G będzie korzystać z nowego długoterminowego globalnego programu serwisowego Leonardo-Bristow. Po dostarczeniu śmigłowców nastąpi również integracja systemu misji, która zostanie przeprowadzona przez Bristow we współpracy z Nova Systems, co zapewni jeszcze większe zaangażowanie przemysłu brytyjskiego.  

 Gian Piero Cutillo, Dyrektor Zarządzający Leonardo Helicopters, powiedział: "Ten krok wspierający naszego kluczowego partnera Bristow w zaspokajaniu potrzeb głównych użytkowników jest kolejnym świadectwem wyjątkowych możliwości naszego najlepiej sprzedającego się śmigłowca, jakim jest  AW139, który z kolei jest najchętniej wybierany w swojej kategorii do misji SAR wśród głównych jego użytkowników w wielu krajach. Doskonale uzupełnia on możliwości SAR średniego i dalekiego zasięgu oferowane przez AW189, zapewniając niezrównaną kombinację możliwości do realizacji zadań tego typu. Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować nasz wkład w partnerstwo z MCA dzięki temu śmigłowcowi, a jego technologia i rozwiązania wspierające przyniosą korzyści społecznościom w Wielkiej Brytanii."

Leonardo i Bristow są partnerami od ponad 26 lat, przy czym Bristow eksploatuje wiele typów śmigłowców, w tym jednosilnikowe AW119, lekkie dwusilnikowe AW109, pośrednie dwusilnikowe AW139 i super średnie AW189. Po dostarczeniu tych dodatkowych sześciu AW139, flota śmigłowców Leonardo w Bristow będzie liczyła prawie 100 maszyn. Śmigłowce Leonardo należące do Bristow z powodzeniem realizują misje takie jak transport morski wspierający przemysł energetyczny, SAR i ratownictwo medyczne w obu Amerykach, Europie, Afryce i Australazji. 

W eksploatacji znajduje się już ponad 1100 śmigłowców AW139 u ponad 280 klientów w około 90 krajach, gdzie wylatały ponad 3,3 milionów godzin od momentu certyfikacji w 2004 roku, w czasie których śmigłowiec ten okazał się również niezwykle skuteczny w misjach ratunkowych i ratowniczych. Prawie 400 wiropłatów eksploatowanych przez wojskowych, prywatnych i cywilnych operatorów, którzy zaliczyli ponad 900 000 godzin lotu, uczestniczy na całym świecie w akcjach ratunkowych podczas katastrof. Unikalne połączenie najlepszych w swojej klasie osiągów i przestronności kabiny, najnowszych standardów bezpieczeństwa i certyfikacji (w niektórych przypadkach nawet przekraczających wymagania), zaawansowanej nawigacji i awioniki/technologii misji oraz imponującej wszechstronności i wysokiego poziomu dostosowania (przy ponad 1000 zestawach certyfikowanych dla wszystkich zastosowań) w znacznym stopniu przyczyniło się do tych ratujących życie zadaniowych zdolności AW139.

Źródło: Leonardo.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc