Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Bojowy wóz piechoty CV90 na testach w Brazylii [WIDEO]

BAE Systems oferuje Brazylii bojowy wóz piechoty CV90MkIV. Pojazd ten przechodzi już testy w Brazylii. Fot. BAE Systems

18 sierpnia na profilu koncernu BAE Systems Hägglunds (szwedzka spółka zależna BAE Systems) w mediach społecznościowych opublikowano film z testów bojowego wozu piechoty CV90MkIV, jakie odbywają się obecnie w Brazylii.

Pierwsze materiały związane z tymi próbami pojawiły się w mediach brazylijskich jeszcze w lipcu. Zgodnie z deklaracją producenta CV90, „Miękki piasek, strome wzgórza i słone morze – to żaden problem dla wszechstronnych CV90”, co oznacza, że pojazd był testowany w różnych warunkach terenowych, jakie może napotkać CV90 w Brazylii.

 

Pojazd jest oferowany Wojskom Lądowym Federacyjnej Republiki Brazylii (Exército Brasileiro). Pierwsze informacje o zainteresowaniu Brazylii szwedzkim bwp opublikowała w kwietniu agencja prasowa Reuters. Brazylii oferowany jest wariant podobny do  zakupionego niedawno przez Czechy i Słowację. Warto odnotować, że największe i najbogatsze państwo Ameryki Południowej nie ma obecnie w swojej armii bojowych wozów piechoty, a podstawowymi opancerzonymi pojazdami transportu piechoty zmechanizowanej są stare amerykańskie gąsienicowe transportery opancerzone M113 i nowsze rodzime VBTP-MR Guarani o trakcji kołowej. Marc Collins, wiceprezes BAE Systems ds. rozwoju rynku międzynarodowego, zadeklarował w kwietniu, że ewentualne projekty realizowane przez koncern w Brazylii powinny być prowadzone we współpracy lub wręcz pod przewodnictwem lokalnego przemysłu obronnego.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc