Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Babcock z dziesięcioletnim kontraktem na remonty dokowe brytyjskich lotniskowców

Fot. POPhot Jay Allen/Royal Navy/CROWN COPYRIGHT

Babcock International Group, międzynarodowa firma z branży obronnej, lotniczej i kosmicznej oraz bezpieczeństwa, otrzymała 10-letni kontrakt na świadczenie usług serwisu i napraw w suchym doku lotniskowców HMS Queen Elizabeth i HMS Prince of Wales należących do Royal Navy.

Nowy kontrakt o wartości 30 mln GBP jest następstwem poprzedniej umowy, w ramach której firma Babcock zakończyła pierwsze dokowanie HMS Queen Elizabeth w Rosyth w 2019 roku, i obejmuje wszystkie rutynowe prace konserwacyjne i naprawy, których nie można wykonać, gdy okręt jest na wodzie. Oprócz planowanych dokowań firma Babcock zapewni zaplecze dla wszelkich dokowań awaryjnych wymaganych w ciągu 10-letniego okresu obowiązywania umowy. Pierwsze zaplanowane działanie w ramach obecnego kontraktu będzie miało miejsce w przyszłym roku, w ramach sześciotygodniowego pakietu roboczego.

Jest to kamień milowy dla dokowania dużych jednostek pływających w doku stoczni Babcock w szkockim Rosyth, które było również miejscem ostatecznego montażu brytyjskich lotniskowców w latach 2008-2019. W ostatnich latach firma Babcock zainwestowała w Rosyth ponad 100 mln GBP w rozwój umiejętności, cyfryzację i infrastrukturę zakładu. Jest to obecnie jedna z najnowocześniejszych, stoczni  produkcyjnych i remontowych w Wielkiej Brytanii.

Przewidywany okres eksploatacji brytyjskich lotniskowców wynosi do 50 lat. Okręty te są bardzo wszechstronnymi i silnymi środkami obrony, zdolnymi do realizacji najróżniejszych zadań na całym świecie. Są to jednocześnie najpotężniejsze nawodne okręty wojenne, jakie kiedykolwiek zbudowano w Wielkiej Brytanii.

Lotniskowce HMS Queen Elizabeth i HMS Prince of Wales osiągnęły już gotowość operacyjną i uczestniczą w operacjach i ćwiczeniach narodowych oraz sojuszniczych

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc