Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Babcock oraz PGZ SW wprowadzają międzynarodowy program stażowy

Fot. Babcock

Babcock International, międzynarodowa firma działająca w przemyśle obronnym, nawiązała współpracę z PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni w celu uruchomienia nowego międzynarodowego programu wymiany praktykantów i stażystów.

Program ma na celu rozwój współpracy międzynarodowej w oparciu o tzw. „Babcock Skills Academy”. Ten wprowadzony na początku roku projekt daje możliwość pracownikom uczenia się i zdobywania umiejętności niezbędnych do sprostania zmieniającym się wyzwaniom branży stoczniowej, przed którymi staną w przyszłości klienci obu przedsiębiorstw. Polski program ma na celu rozwój współpracy międzynarodowej i wspólnego rozwijania umiejętności zawodowych.

Ta inicjatywa to kolejny krok umacniający relacje pomiędzy Babcock i PGZ SW. Firmy już nawiązały silną współpracę po wyborze Babcocka na dostawcę projektu platformy i partnera technologicznego dla polskiego programu budowy fregat MIECZNIK. PGZ SW jest członkiem konsorcjum odpowiedzialnego za realizację programu, budując fregaty w swoim zakładzie w Gdyni.

Do programu zostali zakwalifikowani Brandon i Ryan - byli praktykanci z zakładu Babcock w Rosyth oraz Damian i Jakub – uczniowie - praktykanci z PGZ-SW / CKZiU, którzy uczestniczyli w dwutygodniowym pilotażu nowego programu wymiany. W tym czasie dzielili się między sobą swoją wiedzą, jednocześnie poznając nowe formy wykonywania swojej pracy.

Fot. Babcock

W pierwszym tygodniu trwania pilotażu Brandon - monter rurociągów - i Ryan - projektant - odwiedzili Gdynię, gdzie mieli okazję zdobyć nowe doświadczenia w stoczni PGZ SW. Pracowali w różnych zespołach na terenie stoczni i obserwowali, jak funkcjonują odpowiedni ich stanowisku pracownicy z Polski.

Gościli oni także u Jakuba i Damiana w technikum Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdyni (CKZiU), gdzie pokazano im, jak wygląda dzień polskich studentów. W ramach wymiany odwiedzili także Muzeum Marynarki Wojennej i centrum nauki.

W kolejnym tygodniu monterzy kadłubów z Polski - Jakub i Damian - odwiedzili zakład w Rosyth, gdzie gościł ich zespół firmy Babcock. W trakcie swojego pobytu mieli okazję spędzić czas, obserwując różne zespoły robocze oraz przyglądając się prowadzonym na miejscu pracom w ramach budowy fregat Type 31 dla brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej, którym przewodniczy Babcock. Mieli oni okazję na własne oczy zobaczyć fazę programu obejmującą budowę kilku jednostek, podczas której jednocześnie budowane są dwa okręty wojenne w Venturer Building – niezwykle nowoczesnej hali konstrukcyjnej. Tydzień ich obecności w Rosyth obejmował także wizytę w Fife College – szkockiej uczelni wyższej – oraz zwiedzanie Edynburga.

Następnym krokiem po fazie pilotażowej będzie planowane przez Babcock na lato 2024 r. uruchomienie pełnej wersji programu. Wszyscy zainteresowani praktykanci z Babcock i studenci ze stoczni PGZ SW w Gdyni będą mieć szansę zgłosić się do udziału w tym projekcie wymiany.

Phil Craig, dyrektor zarządzający ds. międzynarodowego przemysłu stoczniowego w Babcock International, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni uruchomieniem programu pilotażowego. Zaczerpnięte z niego doświadczenia posłużą nam jako drogowskaz, który możemy wykorzystać do rozpoczęcia pełnego programu latem przyszłego roku”.

„Dzięki tej inicjatywie wzmacniamy nasze relacje z Gdynią i stocznią PGZ SW, jednocześnie wspierając i promując nasz ambitny program Early Careers dla młodych ludzi pracujących w Babcock”. – dodał.

Phil Craig powiedział także: „Współpraca na linii Babcock i PGZ SW przynosi obopólne korzyści. To wyjątkowe doświadczenie oferuje praktykantom firmy Babcock możliwość pracy w międzynarodowym środowisku i budowania znajomości oraz relacji za granicą”.

Zarówno szkocki Fife College, jak i CKZiU w Gdyni współpracują z Babcockiem i PGZ SW i wspierają ten program wymiany.

Paweł Lulewicz, Prezes Zarządu PGZ SW powiedział: „PGZ Stocznia Wojenna realizuje największy w historii Marynarki Wojennej RP program budowy trzech fregat Miecznik. Aby sprostać temu zadaniu, modernizujemy naszą infrastrukturę, prowadząc równocześnie działania, które zachęcą młodych ludzi do podjęcia pracy w naszej stoczni. Program wymiany z Babcock stwarza możliwość pokazania PGZ SW jako atrakcyjne i perspektywiczne miejsce pracy zapewniające możliwość rozwoju zawodowego w dynamicznym międzynarodowym środowisku”.

Miles Lagan, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Fife College powiedział: „Byliśmy zachwyceni możliwością powitania Damiana i Jakuba, a także Brandona i Ryana na naszym kampusie w Rosyth i okazania naszego wsparcia dla tego ekscytującego międzynarodowego programu wymiany praktykantów. Mogli oni zobaczyć, w jaki sposób zapewniamy nowoczesne praktyki zawodowe i mieli okazję obserwować, jak stażyści uczą się i doskonalą kluczowe umiejętności w naszym najnowocześniejszym środowisku warsztatowym”.

„Jesteśmy w Szkocji jednym z liderów prowadzenia praktyk z zakresu Engineering Modern Apprentices i z dumą wspieramy rozwijający się program praktyk zawodowych Babcock. Życzymy Damianowi i Jakubowi powodzenia na studiach i nie możemy się doczekać, aby powitać przyszłych praktykantów PGZ SW w Fife College”.

Źródło: Informacja prasowa Babcock International

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc