Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Alioth Group dołącza do Play of Battle jako inwestor i partner strategiczny

Od lewej - Jacek Bartosiak, Jarosław Kotowski, Krystian Zięć. Fot. Alioth Group

Alioth Group, konsorcjum firm z branży przemysłowo-technologicznej, z dumą ogłasza rozpoczęcie strategicznej współpracy z Play of Battle, spółką gamingową. Jako trzeci co do wielkości inwestor, Alioth nie tylko wzmocni finansowo projekt, ale będzie także aktywnie uczestniczyć w jego rozwoju. Decyzja o zaangażowaniu kapitałowym, podkreśla zobowiązanie Alioth do wspierania innowacyjnych projektów, które mają potencjał wpływu na społeczeństwo i rynek.

Play of Battle, owoc współpracy znanego geopolityka Jacka Bartosiaka oraz studia Noobz from Poland, to roboczy tytuł gry, która łączy elementy Grand Strategy Wargame z RTS (real-time-strategy). Fabuła skupia się na rywalizacji globalnych mocarstw w latach 2008-2025, technologicznej konkurencji i konfliktach nowej generacji, z uwzględnieniem aktualnych tematów, takich jak rosyjska agresja na Ukrainę. Gracze nie tylko podejmują decyzje o charakterze strategicznym, ale także dowodzą na polu bitwy, co stawia przed nimi wyzwania zarówno w zarządzaniu państwem, jak i jego pozycją na arenie międzynarodowej. Play of Battle pozwala uczestnikom lepiej zrozumieć również wpływ najnowszych osiągnięć technologicznych na modernizację i efektywność wojsk, odzwierciedlając jak zaawansowane technologie rewolucjonizują nie tylko koncepcję wojenną, ale także taktykę bezpośrednich starć.

Współpraca z Alioth otwiera Play of Battle dostęp do unikalnych zasobów i specjalistycznej wiedzy z dziedzin obronności oraz wojskowości, a tym samym konsultacji merytorycznych projektu. Ponadto, Krystian Zięć - CEO Alioth, dołączy do zarządu Play of Battle, co zapewni ciągłość i efektywność w realizacji strategii rozwoju firmy. Oferując wsparcie strategiczne i operacyjne, Alioth przyczyni się również do wzmocnienia pozycji gry na rynku.

Decyzja o inwestycji w Play of Battle jest podyktowana chęcią ciągłego rozwoju firmy i poszerzania jej kompetencji. Nie boimy się odważnych inwestycji, jeśli wierzymy w ich powodzenie. A tak jest w przypadku Play of Battle. Chcemy współtworzyć projekt, który ma ambicję nie tylko stanowić rozrywkę, ale także kształtować świadomość i zrozumienie globalnych zależności i konfliktów. Widzimy również ogromny potencjał edukacyjny gry. Jednym z naszych celów jest pokazanie, że efektywne zarządzanie zasobami pozwala osiągnąć przewagę, która zwiększa zdolność do odstraszania potencjalnych zagrożeń, nawet bez bezpośredniego konfliktu - podsumowuje Krystian Zięć.

Gra, pod roboczym tytułem “Play of Battle”, ma zostać wydana w 2025 roku. Wcześniej, w październiku tego roku, zostanie udostępnione grywalne demo.

Źródło: Alioth Group.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc