Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WSK PZL-Świdnik S.A. z umową na serwis śmigłowców

21 lutego Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej poinformował o podpisaniu dwóch umów z WSK PZL-Świdnik S.A. w sprawie realizacji usług serwisu wielozadaniowych śmigłowców W-3 Sokół oraz szkolno-treningowych SW-4 Puszczyk eksploatowanych w Wojsku Polskim.

W obu przypadkach zamawiający realizował negocjacje z powyższym podmiotem, co było związane z faktem, że WSK PZL-Świdnik S.A. jest producentem i właścicielem dokumentacji technicznej oraz posiadaczem praw intelektualnych. Negocjacje uruchomiono w połowie grudnia zeszłego roku. Obie umowy podpisano 15 lutego i łącznie mają wartość 80,5 mln złotych bez VAT (13 mln złotych SW-4 oraz 67,5 mln złotych W-3 Sokół).

Wojsko Polskie zamówiło 24 SW-4, które są wykorzystywane do szkolenia pilotów – pierwsze z nich trafiły do eksploatacji w listopadzie 2006 roku. Obecnie w linii znajduje się około 22 z nich, pozostałe dwa zostały uszkodzone w wypadkach podczas szkolenia. Pierwsze W-3 Sokół trafiły do eksploatacji pod koniec lat 80. XX wieku, obecnie w linii znajduje się około 70 sztuk. Część z nich ma przejść proces modernizacji do standardu śmigłowców wsparcia pola walki.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc