Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wodowanie ostatniej tureckiej korwety, czas na fregaty

3 lipca w stoczni Istambul Naval Shipyard odbyła się uroczystość wodowania korwety wielozadaniowej TCG Kinaliada (F-514), ostatniego przedstawiciela typu Ada budowanego dla Marynarki Wojennej Turcji.

Budowa jednostki rozpoczęła się w październiku 2015 roku, a planowane wcielenie do służby ma mieć miejsce w 2019 roku. Początkowo zakładano, że w ramach programu MILGEM powstanie dwanaście korwet wielozadaniowych, jednak ostatecznie Turcy zdecydowali się na przerwanie projektu i jego rozwinięcie do większych fregat.

Wodowanie korwety TCG Kinaliada otwiera drogę do rozpoczęcia montażu na pochylni pierwszej fregaty typu TF-100. Przyszły TCG Istanbul znajduje się obecnie na etapie budowy poszczególnych sekcji kadłubowych, proces cięcia blach rozpoczął się 19 stycznia 2017 roku. Według planów mają powstać cztery fregaty, a pierwsza z nich ma wejść do służby w 2021 roku. Obecnie dostępna charakterystyka techniczna zakłada wyporność w granicach 3000 ton, kadłub o wymiarach 113,2x14,4x4 metrów, napęd w układzie CODAG, prędkość maksymalną w granicach 30 węzłów. Zestaw uzbrojenia, w stosunku do korwet, ma zostać wzmocnione pionową wyrzutnią Mk.41 przeznaczoną dla pocisków przeciwlotniczych rodziny Standard, a także rakietotorped.

(ŁP) Foto: Ministerstwo Obrony Turcji
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc