Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WITU rozbuduje potencjał badawczy

Fot. US Army

31 maja Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z Rheinmetall Polska Sp. z o.o. w sprawie zakupu nowego sprzętu przeznaczonego do realizacji zadań badawczo-rozwojowych.

Przedmiotem umowy jest dostawa kompletnej 120 mm armaty czołgowej L44 z wykonanymi otworami pod czujniki, a także zapasową lufę 120 mm L44. Cały zestaw będzie kosztować 5 mln PLN bez VAT. Kontrakt został podpisany 17 maja, a samo postępowanie przetargowe ogłoszono we wrześniu 2022 roku. Całość ma trafić do Ośrodka Badań Dynamicznych w Stalowej Woli. Szczegóły zostały ujawnione wyłącznie podmiotom zakwalifikowanym do składnia ofert wstępnych. Co należy podkreślić, Rheinmetall Polska Sp. z o.o. był jedynym oferentem.

Jest to kolejny zakup WITU. W czerwcu 2018 roku WITU podpisał umowę z konsorcjum obejmującym Works 11 Sp. z o.o. oraz Mario International Technology & Service Sp. z o.o. obejmującym dostawę zespołów do stanowiska balistycznego, które obejmowało dwa komplety luf 120 mm L44 przystosowanych do montażu w zespole kołyski stanowiska badawczego. Zamawiający wymagał wywczas gwarancji na 24 miesiące bądź 1400 strzałów (łącznie dla obu luf).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc