Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Warsaw Security Forum: Dzień Drugi

Drugi dzień konferencji Warsaw Security Forum 2017 przebiegł pod znakiem rozważań na temat roli organizacji międzynarodowych w zmieniającej się i coraz bardziej skomplikowanej sytuacji międzynarodowej. Uwagę poświęcono także lotnictwu.

Drugi dzień konferencji rozpoczęła rozmowa z prezydentem Gruzji Giorgim Margvelashvili, który odpowiadał na pytania dotyczące sytuacji tego kraju i przedstawił swoje zdanie nt. aktualnych perspektyw regionu sąsiadującego z Federacją Rosyjską. Osobne sesje plenarne zostały poświęcone organizacjom międzynarodowym: Sojuszowi Północnoatlantyckiemu, Organizacji Narodów Zjednoczonych, a także partnerstwu Unii Europejskiej z krajami na jej wschodnich granicach. Nie zabrakło zawsze aktualnego tematu relacji europejskich z Rosją i Chińską Republiką Ludową, którym to poświecono osobne panele. Kolejny dotyczył niesławnego quasipaństwa Daesh i jego trwającego właśnie upadku pod naporem międzynarodowej koalicji
Wśród tematów technicznych znalazły się kwestie lotnicze. Joel Best z Bell Helicopter przedstawił zalety tandemu śmigłowców AH-1Z Viper i UH-1Y Venom. Dyskutowano też nad stanem sił powietrznych państw Europy Środkowo-wschodniej. Na rozmowie tej byli obecni przedstawiciele Chorwacji, Węgier i Polski.

.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc