Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

USS Omaha w służbie

3 lutego w bazie US Navy w San Diego odbyła się uroczystość wcielenia do służby wielozadaniowego okrętu wojennego USS Omaha, szóstego przedstawiciela typu Indepedence zbudowanego przez stocznię Austal w Mobile.

Jednostka była budowana od 2015 roku. Stępkę położono 18 lutego tego roku, a wodowanie kadłuba miało miejsce już 20 listopada 2015 roku. Kolejne miesiące wykorzystano na dokończenie jednostki, a także cykl prób morskich oraz rejs dostawczy do San Diego. Zgodnie z planami US Navy, wszystkie trimarany typu Indepedence mają operować przede wszystkim na wodach Oceanu Spokojnego.

Obecnie w stoczni Austal w Mobile odbywają się prace przy kolejnych okrętach tego typu – dwa kolejne zostały zwodowane i znajdują się w trakcie odbiorów bądź prac wykończeniowych. Kolejne cztery są w różnych stadiach budowy dokowej. Poza tym stocznia ma także zamówienia na trzy kolejne okręty, których budowa jeszcze się nie rozpoczęła.

Obecnie Austal prowadzi prace nad modyfikacją projektu bazowego, tak aby odpowiadał potrzebom US Navy, która zarzuciła dalsze zamówienia na parę Freedom i Indepedence. Średnią jednostką, pomiędzy LCS i niszczycielami będą fregaty – Austal chce w tym przypadku zaoferować nową odmianę Indepedence.

(ŁP) Foto: US Navy
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc