Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowy na naprawy rakietowych systemów przeciwlotniczych

Fot. Łukasz Pacholski

1 marca 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o podpisaniu dwóch umów z krajowymi podmiotami w sprawie realizacji napraw rakietowych systemów przeciwlotniczych produkcji wschodniej, które znajdują się na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Pierwsza z nich, podpisana 6 lutego, została zawarta z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi S.A. i dotyczy prac konserwacyjno-naprawczych przeciwlotniczych zestawów rakietowych S-125 Newa S.C. Specjaliści wykonawcy mają prowadzić prace w latach 2024-26, a całość będzie kosztowała Skarb Państwa 42 mln PLN z VAT. Szczegóły umowy pozostają niejawne, ogólnikowo stwierdzono, że mowa o wsparciu eksploatacji wszystkich elementów systemu: stacji naprowadzania rakiet, wyrzutni rakiet, sprzętu transportowo-załadunkowego. W wyborze wykonawcy zastosowano procedurę negocjacji.

Z kolei 2 lutego doszło do zawarcia umowy z Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia S.A. w sprawie realizacji (także w latach 2024-26) prac konserwacyjno-naprawczych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Kub oraz Osa. Także w tym przypadku całkowita wartość oferty opiewa na kwotę 42 mln PLN z VAT. Szczegóły pozostają niejawne.

Zestawy rakietowe powyższych typów stanowią, nadal, trzon uzbrojenia przeciwlotniczego Wojska Polskiego. W najbliższych latach, wraz z napływem już zakontraktowanego sprzętu będą sukcesywnie wycofywane z eksploatacji. Do tego czasu, zgodnie z deklaracjami, mają być utrzymywane w jak najwyższym wskaźniku gotowości.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc