Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa na miny sygnalizacyjne

3 października Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z Zakładem Sprzętu Precyzyjnego Niewiadów S.A. w sprawie wieloletnich dostaw min sygnalizacyjnych Płomień.

Kontrakt, o wartości 7,8 mln złotych z VAT, został podpisany 28 września. Był wynikiem negocjacji na linii zamawiający – producent, o których poinformowano 24 kwietnia. Zastosowanie procedury wyłącznych negocjacji wynikało z faktu, że tylko Zakład Sprzętu Precyzyjnego Niewiadów S.A. posiada dokumentację techniczną i pełnią praw intelektualnych. Zakup innych produktów wiązałby się z potrzebą uruchomienia nowego systemu logistyczno-szkoleniowego. W ramach umowy Inspektorat Uzbrojenia zamówił 25000 sztuk min sygnalizacyjnych Płomień, które trafią do magazynów wojskowych w latach2019-2021 (6750 sztuk w 2019, 10125 sztuk w 2020 oraz 8125 w 2021).

Mina Płomień jest elementem wyposażenia saperskiego wykorzystywanym w Wojsku Polskim. Jest wykorzystywana do zabezpieczenia inżynieryjnego systemu przetrwania i ochrony wojsk. Pozwala na ostrzeżenie wojsk własnych w przypadku wtargnięcia na zaminowany teren bądź przed zagrożeniem ze strony przeciwnika wchodzącego na dany obszar terenu. Nabój świeci się do 9 sekund.

(ŁP) Foto: 10. Brygada Kawalerii Pancernej
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc