Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Udany udział TELDAT w ćwiczeniu FEX

Fot. TELDAT

Ćwiczenie pod nazwą FEX – Field Experimentation Exercise miało miejsce w dniach 12-16.06.2023 r. na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych - Dęba i stanowiło eksperymentalną część ćwiczenia ANAKONDA-23. Celem tego przedsięwzięcia była m.in.: praktyczna weryfikacja rozwiązań na potrzeby koncepcji batalionu przyszłości (FTF - Future Task Force) oraz demonstracja przełomowych rozwiązań i technologii (EDTs - Emerging and Disruptive Technologies) oferowanych przez przemysł obronny.

Fot. TELDAT

W trakcie ww. ćwiczenia jego uczestnicy mieli dogodną możliwość sprawdzenia i wykorzystania w warunkach poligonowych (też w dynamicznym działaniu) najnowszych wersji/wykonań systemów zarządzania walką i łączności oraz militarnych rozwiązań sprzętowych wytwarzanych przez TELDAT, m.in. Systemu Zarządzania Walką i Łączności Batalionu, Kompanii, Plutonu i Drużyny - BMS JAŚMIN. Przykładowo dzięki temu ostatniemu narodowemu, dojrzałemu i wielokroć pozytywnie sprawdzonemu w kraju oraz za granicą pokładowemu produktowi wielodomenowej platformy JAŚMIN, zainstalowanemu w pojazdach bojowych działających w ruchu i na postoju, żołnierze także tym razem mieli realnie, skutecznie i efektywnie zapewnione wszystkie usługi pożądane na polu walki, w tym: cyfrowe bieżące zobrazowanie sytuacji taktycznej i tym samym zwiększoną świadomość sytuacyjną podczas tego istotnego wydarzenia wojskowego.

Fot. TELDAT

Ponadto uczestnicy ćwiczenia poznali przykładowe warianty kompleksowego wyposażenia wozu dowodzenia i bojowego, sanityzatora danych pomiędzy stanowiskami pracy o różnych klauzulach systemów HMS C3IS JAŚMIN i BMS C3IS JAŚMIN oraz bezprzewodowego integratora 5G.

Źródło: informacja prasowa TELDAT

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc