Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Turecka delegacja w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2 S.A.

WZL Nr 2 S.A. gościły delegację turecką. Jednym z potencjalnych obszarów współpracy mogą być prace przy samolotach C-130 Hercules. Fot. Łukasz Pacholski

16 grudnia media lokalne poinformowały, że w należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy gościła delegacja przedstawicieli Turcji. Zapoznanie z potencjałem bydgoskich zakładów może zaowocować w przyszłości.


Obecność delegacji potwierdzili przedstawiciele WZL Nr 2 S.A., wskazując, że "WZL 2 podobnie jak inne zakłady z branży zbrojeniowej prowadzi działania zmierzające do zwiększenia zainteresowania swoją ofertą klientów zagranicznych. Potencjalna współpraca z Turcją daje wiele możliwości w kilku obszarach, jednakże na ten moment jest za wcześnie, żeby mówić o konkretnych projektach".

W przypadku Turcji, potencjalnymi możliwościami współpracy mogą być działania przy wsparciu eksploatacji wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16C/D Fighting Falcon czy też transportowych C-130 Hercules tego samego producenta. Dodatkowo nie można wykluczyć segmentem bezzałogowych aparatów latających oraz amunicji krążącej - w WZL Nr 2 S.A. utworzono Centrum Kompetencji BSP, a także prowadzone są prace nad doskonaleniem systemu amunicji krążącej DragonFly, która w ostatnich tygodniach jest intensywnie promowana w Polsce oraz rynkach bliskowschodnich (m.in. w czasie salonu EDEX 2021 w Egipcie). Nie można także zapominać o udziale WZL Nr 2 S.A. w procesie dostaw wielozadaniowych śmigłowców S-70i Black Hawk, które trafiły w służb porządku publicznego w Turcji.

Informacja o wizycie delegacji tureckiej w Bydgoszczy to kolejny sygnał wzrostu działań na rzecz rynków eksportowych. Należy przypomnieć wielki sukces, jakim było zdobycie kontraktu (w międzynarodowym konsorcjum) na wieloletnie prace serwisowe przy wielozadaniowych samolotach bojowych Lockheed Martin F-16C/D Fighting Falcon należących do US Air Force. Dodatkowo, nieoficjalnie, pojawiają się informację o chęci zacieśnienia współpracy z korporacją Lockheed Martin w sprawie utworzenia w Bydgoszczy autoryzowanego centrum obsługi samolotów transportowych rodziny C-130 Hercules, które mógłby przechodzić w WZL Nr 2 S.A. okresowe przeglądy strukturalne PDM oraz modyfikacje zgodne z potrzebami użytkowników.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Turecka delegacja w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2 S.A.”

  1. No jaki ładny PR artykuł, zapewne dzięki nowemu prezesowi... Wszystko ładnie pięknie, ciekawe kiedy zakład wypłaci zaległą 13, kiedy podniesie pensję na najniższych szczeblach

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc