Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Trzech w walce o kontrakt na patrolowiec

13 sierpnia Morski Oddział Straży Granicznej dokonał otwarcia ofert w przetargu na wybór stoczni, która zbuduje jednostkę pływającą o długości do 20 metrów, która ma zasilić powyższą formację. Tym razem w walce znalazło się trzech oferentów.

Przy okazji otwarcia ofert zamawiający ogłosił, że zamierza przeznaczyć na kontrakt kwotę 8 mln złotych brutto. Ostatecznie w rywalizacji znalazło się trzech wykonawców – konsorcjum PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. wraz z Stocznia Remontowa Nauta (cena 15,6 mln złotych), Baltic Workboats AS z Estonii (cena 7999999 złotych brutto) oraz Techno Marine Sp. z o.o. (cena 7,7 mln złotych brutto).

Jest to trzecie podejście do wyboru stoczni, która zbuduje powyższą jednostkę pływającą. Dwie poprzednie (w 2018 roku) zostały unieważnione ze względu na przekroczenie budżetu przez oferentów. Co ciekawe, w ostatnim podejściu uczestniczyła tylko firma Baltic Workboats AS z Estonii, która w 2010 roku dostarczyła MOSG dwie jednostki o długości 24 metrów (SG-111 oraz SG-112).

Obecnie istnieje szansa na rozstrzygnięcie postępowania. Co ciekawe, MOSG (dzięki finansowaniu Unii Europejskiej) ogłosił także przetarg na budowę nowego pełnomorskiego patrolowca.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc