Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Techniczne środki materiałowe do armat ZU-23-2

Fot. Łukasz Pacholski

3 stycznia 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o podpisaniu umów w polskimi podmiotami sektora obronnego w sprawie zakupu i dostaw technicznych środków materiałowych przeznaczonych do 23 mm armat przeciwlotniczych ZU-23-2.

Powyższe umowy podpisano 28 grudnia ubiegłego roku z należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. spółką Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. oraz firmą VISMAG Jacek Jakubczyk. Pierwszy z wymienionych podmiotów dostarczy części o łącznej wartości (maksymalnej) 23 mln PLN bez VAT, a druga z firm dostarczy części(koła wraz z ogumieniem) o maksymalnej wartości 462 tys. PLN bez VAT. Zawarcie umów to wynik postępowania przetargowego o charakterze ograniczonym, które zostało ogłoszone przez 3. Regionalną Bazę Logistyczną w czerwcu ubiegłego roku. Dostawy mają być realizowane w latach 2022-24.

Pomimo lat, rodzina armat kalibru 23 mm ZU-23-2 nadal stanowi bardzo popularny środek przeciwlotniczy w jednostkach Wojska Polskiego. Do tego należy dodać samobieżne zestawy ZSU-23-4MP Biała. Służą do zwalczania nisko lecących celów powietrznych, a także lekko opancerzonych celów naziemnych i nawodnych.

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Techniczne środki materiałowe do armat ZU-23-2”

  1. te działka są przystosowane do strzelania z rakiet i mają celownik żyroskopowy obsługiwałem takie lata 90te czemu nikt o nich nie pisze nagle zaginęły? chociaż już wtedy były stare

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc