Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Strzelanie systemu Polimient-Riedut przeciw celom nawodnym

Odpalenie pocisku rakietowego serii 9M96 z pokładu fregaty proj. 22350, zdjęcie archiwalne. Fot. dzen.ru

23 listopada Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej podało, że fregata rakietowa Admirał fłota Sowietskogo Sojuza Gorszkow wykonała na Bałtyku strzelanie rakietowe z wykorzystaniem przeciwlotniczego systemu rakietowego Polimient-Riedut. Jednak tym razem zwalczano za jego pomocą cele nawodne.

Według komunikatu rosyjskiego resortu obrony, fregata rakietowa Admirał fłota Sowietskogo Sojuza Gorszkow projektu 22350 Admirał Gorszkow wykonała na morskim bałtyckim poligonie strzelanie rakietowe z wykorzystaniem przeciwlotniczego systemu rakietowego 3K96-2 Polimient-Riedut. Odpalono dwa pociski rakietowe, którymi trafiono niewielkie holowane cele pływające. W kolejnym etapie ćwiczeń za okazjonalne cele posłużyły samoloty bojowe Lotnictwa Morskiego Floty Bałtyckiej. Do nich oczywiście strzelano tylko „elektronicznie”. Wszystkie strzelania odbywały się w warunkach silnych radioelektronicznych zakłóceń celowych.

System 9K96 Polimient-Riedut dotąd jest seryjnie montowany w dwóch wersjach – 3K96-3 na korwetach proj. 20380 i 3K96-2 na fregatach proj. 22350. W tym drugim przypadku współpracuje z czterema ścianowymi antenami systemu radiolokacyjnego Polimient. System wykorzystuje co najmniej trzy typy pocisków kierowanych: 9M96, 9M96D i 9M100, o zasięgach w przedziale od 15 do 150 km, w zależności od typu pocisku. Dwa pierwsze pociski są zunifikowane z lądowymi systemami przeciwlotniczymi 50R6A Witiazʹ i 40N6 Triumf. Pociski skonstruowano w MKB Fakieł. Cały system 9K96 Polimient-Riedut zaprojektowano w firmie MNIIRE Altair, wchodzącej w skład Koncernu PWO Ałamaz-Antiej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc