Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Serwis Mi-24 w WZL nr 1 S.A.

19 grudnia Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Kutnie poinformował o rozpoczęciu negocjacji z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 1 S.A. w sprawie zawarcia nowej umowy dotyczącej serwisu śmigłowców szturmowych Mi-24 eksploatowanych w Wojsku Polskim.

Powyższa umowa, dotycząca napraw głównych wiropłatów wraz z wyposażeniem, ma obowiązywać w latach 2019-2020. Zastosowanie procedury negocjacyjnej z wybranym oferentem ma związek z faktem, że jedynie WZL nr 1 S.A. dysponują prawami do dokumentacji remontowej „Warunki techniczne naprawy głównej śmigłowców Mi-24” i posiada kompetencje pozwalające na zrealizowanie postawionego zadania. Nie bez znaczenia jest także fakt, że specjaliści z Łodzi od wielu lat zajmują się utrzymaniem polskich (i nie tylko) śmigłowców tego typu.

Obecne plany Ministerstwa Obrony Narodowej zakładają zakup w przyszłości śmigłowców szturmowych nowego pokolenia, które mają zastąpić obecnie eksploatowane Mi-24D/W. Obecnie znajdują się na wyposażeniu dwóch baz lotniczych – w Inowrocławiu oraz Pruszczu Gdańskim. W celu zachowania potencjału przewiduje się ich (ograniczoną) modernizację, jednak nie wiadomo, czy negocjowana umowa obejmie powyższy zakres.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc