Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Saab dostarczył granatniki Carl-Gustaf M4 do Sił Zbrojnych Węgier

Saab dostarczył system Carl-Gustaf M4 i przeprowadził program szkoleniowy dla Sił Zbrojnych Węgier, zgodnie z umową podpisaną między Saab, a węgierskim Ministerstwem Obrony w 2018 r.

We wrześniu żołnierze z SZ Węgier z powodzeniem ukończyli dwutygodniowy program treningowy na strzelnicy Várpalota, obejmujący strzelania z granatników Carl-Gustaf M4 zarówno w dzień, jak i w nocy. Program szkoleniowy jest częścią kontraktu podpisanego w 2018 roku.

"Dzięki najnowszej technologii i ulepszonej ergonomii Carl-Gustaf M4 zapewni węgierskim SZ zwiększoną elastyczność taktyczną, przygotowując je do działania na przyszłym polu walki", powiedział Görgen Johansson, szef działu Dynamics Saab.

"Po ustaleniu wymagań operacyjno-taktyczno-technicznych dokonaliśmy oceny, który system uzbrojenia najlepiej je spełnia. Uznaliśmy, że Carl-Gustaf M4 idealnie pasuje do naszych konkretnych potrzeb", powiedział Gen. Ferenc Korom, Szef Sztabu Sił Zbrojnych Węgier. Od 1948 r. przenośny, wielozadaniowy system Carl-Gustaf wspiera wojska lądowe na całym świecie w zwalczaniu zagrożeń na polu walki. Najnowsza wersja – Carl-Gustaf M4, wprowadzona na rynek w 2014 roku – przy zachowaniu wszystkich atutów systemu, oferuje dodatkowo wzrost precyzji ostrzału i kompatybilność z przyszłymi usprawnieniami.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc