Zaloguj
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Rusza budowa drugiego Kormorana

18 września w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku odbyła się uroczystość uruchomienia procesu cięcia blach pod drugi niszczyciel min projektu Kormoran II, który według części źródeł ma otrzymać nazwę ORP Albatros.

Rozpoczęcie budowy to wynik podpisania umowy w grudniu 2017 roku, która zakłada dostawę dwóch seryjnych okrętów typu Kormoran II wraz z pakietami wsparcia logistycznego. Obok stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. ważnymi partnerami są OBR CTM S.A. oraz PGZ Stocznia Wojenna S.A. Ze względu na wykorzystanie stali amagnetycznej, proces budowy oraz wyposażania odbywa się w specjalnie przygotowanej hali produkcyjnej.

ORP Kormoran, wcielony do służby w listopadzie 2017 roku, to obecnie najnowocześniejszy okręt przeciwminowy w siłach morskich państw NATO. Jednostka zaliczyła już pierwsze wyjście poza Morze Bałtyckie, odwiedzając m.in. belgijską bazę morską Zeebrugge. Obecność w Belgii nie była przypadkowa, Belgowie, wraz z Holendrami uruchomili proces wyboru dostawcy nowych okrętów przeciwminowych – oferta Remontowa Shipbuilding S.A., o ile się pojawi, może być ważnym elementem działań marketingowych.

(ŁP) Foto: Remontowa Shipbuilding S.A.
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc