Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rozstrzygnięcie przetargu na wozy ratowniczo-gaśnicze

2 maja 3. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o rozstrzygnięciu przetargu na zakup pojazdów ratowniczo-gaśniczych kilku kategorii. Powyższe postępowanie trwało od 15 stycznia i stało się rywalizacją podmiotów krajowych.

Pięć samochodów (dwa lekkie poligonowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze i trzy samochody ratowniczo-gaśnicze) dostarczy firma Szybicki Sprzęt i Zabudowy Pojazdów Specjalnych Waldemar Szybicki, która zaoferowała za swoje usługi kwotę 1,4 mln złotych. Dodatkowo powyższy podmiot może liczyć na opcję kontraktową na pięć dodatkowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Cztery średnie pojazdy ratowniczo-gaśnicze oraz dwa ciężkie (po jednym ze zbiornikami o pojemności pięciu i dziesięciu metrów sześciennych) dostarczy natomiast firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o., która za powyższe zlecenie zażądała kwoty 8,5 mln złotych. Dodatkowo powyższy podmiot może liczyć na opcję kontraktową dotyczącą ośmiu dodatkowych wozów (cztery średnie, a także po dwa ciężkie każdego typu).

Co ciekawe, przewidziany budżet był mniejszy niż oferty oferentów. Być może to było przyczyną opóźnienia rozstrzygnięcia – otwarcie ofert miało miejsce 21 marca. W przypadku braku protestów, m.in. firmy Concept Sp. z o.o., która także była zainteresowana dostawą pojazdów kategorii lekkiej jednak jej oferta została odrzucona, istnieje szansa na szybkie podpisanie kontraktów.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc