Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dostarczy koparki na podwozu samochodowym

Fot. Huta Stalowa Wola S.A./Oddział Zamiejscowy w Dęblinie

18 czerwca 3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego w sprawie zakupu partii koparek na podwoziu samochodowym.

Zgodnie z przewidywaniami, zwycięstwo przyznano firmie SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. – był to jedyny podmiot, który złożył ofertę ostateczną. Jak wskazuje dokumentacja zamawiającego, uzyskała ona 100% punktów możliwych do zdobycia – projekt ma objąć dostawy 36 koparek – 1 w 2024 roku, 10 w 2025, 11 w 2026 i 14 w 2027 roku. Sprzęt ma trafić do jednostek saperskich i inżynieryjnych rozlokowanych na terenie kraju oraz (jeden egzemplarz) do Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Otwartą sprawą zostaje kwestia podwozia – część mediów lokalnych sugeruje, że będą to krajowe Jelcze jednak w obliczu dużych zamówień ze strony wojska nie można wykluczyć użycia konstrukcji zagranicznych (m.in. podobne rozwiązanie zastosowano przy realizacji dostaw ostatnich partii CD-10).

Obecnie w strukturach jednostek inżynieryjnych Wojska Polskiego są eksploatowane koparki K-407C, których poszczególne partie przechodzą sukcesywne naprawy główne (wraz z modyfikacją polegającą na wymianie podwozia). Platformą dla nich są ciężarówki Star 266. Prace przy nich prowadził w ostatnich latach zamiejscowy oddział Huty Stalowa Wola S.A. w Dęblinie (do grudnia 2021 roku Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A.).

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o., od lat, specjalizuje się w projektowaniu oraz dostawach pojazdów eksploatowanych przez służby ratownicze oraz siły zbrojne. W ciągu lat trafiły one do ponad 30 państw świata. Do ich budowy wykorzystywane są podwozia różnych producentów.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dostarczy koparki na podwozu samochodowym”

  1. Kurde maja to być jelcze. Czekali tyle lat na sprzet to rok nikogo nie zniszczy. Znów mydła o zagranicznym sprzęcie.🤨😮‍💨🙂‍↔️

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc