Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rheinmetall dostarczy C-sUAS do austriackich Bundesheer

Siły Zbrojne Republiki Austrii przetestują system antydronowy Rheinmetall C-sUAS. Fot. Rheinmetall

24 maja niemiecka grupa przemysłowa Rheinmetall AG poinformowała o planowanym dostarczeniu Siłom Zbrojnym Republiki Austrii (Bundesheer) systemu zwalczania bezzałogowych statków powietrznych C-sUAS.

Bundesheer wybrały Rheinmetall Air Defence AG w maju br. jako dostawcę przewoźnego systemu antydronowego C-sUAS (Counter-small Unmanned Aerial System, pol. system zwalczania małych bezzałogowych statków powietrznych). System składa się z dwóch oddzielnych podsystemów, umieszczonych w kontenerach, co zapewnia szybkie przewożenie na standardowych przyczepach i samochodach ciężarowych. Pierwszy z podsystemów odpowiada za detekcję zagrożeń. Zespół czujników jest podnoszony automatycznie, a jego modułowa architektura umożliwia stosowanie różnych urządzeń do wykrywania i kontroli zagrożeń, jak np. radary pracujące w pasmach X oraz S, czujniki pasywne, odbiornik ADS-B i inne. Z zespołem zintegrowana jest głowica optoelektroniczna PTZ 360°, umożliwiająca identyfikację i śledzenie celu. Drugi z kontenerów zawiera stanowisko kontroli operatora, współpracujące z systemem dowodzenia i kontroli (C2) Oerlikon Skymaster. Ułatwia on łączenie ze sobą i analizę danych z różnych czujników, a także ewentualną współpracę z efektorami, np. systemami artyleryjskimi czy laserowymi lub rakietowymi.

Podczas planowanych na pół roku testów Bundesheer przetestują C-sUAS na kilku austriackich poligonach, w różnych scenariuszach. Przewiduje się m.in. symulację ochrony bazy lotniczej, integrację systemu z innymi urządzeniami (być może zestawami przeciwlotniczymi) i testy w środowisku miejskim. Publiczna demonstracja C-sUAS ma odbyć się podczas wrześniowych pokazów lotniczych AIRPOWER 2022 w bazie lotniczej Hinterstoisser.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc