Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Przyczepy do JLTV

Navistar Defence dostarczy ok. 10 000 przyczep do pojazdów terenowych JLTV. Fot. Navistar Defence

28 sierpnia firma Navistar Defence poinformowała o otrzymaniu zamówienia od przedsiębiorstwa AM General, producenta lekkich wielozadaniowych pojazdów opancerzonych JLTV, dotyczącego produkcji przyczep do nich.

Kontrakt przewiduje wyprodukowanie ok. 10 000 samochodowych, zmilitaryzowanych przyczep terenowych. Produkcja ma rozpocząć się na przestrzeni kilku najbliższych tygodni. Pierwsze dostawy planowane są na 17 miesięcy od zawarcia umowy, tj. na początek 2025 r. Kontrakt ma formę umowy ramowej o okresie obowiązywania pięciu lat, z opcją dwukrotnego wydłużenia czasu obowiązywania umowy. Przyczepy Navistara, dostosowane do JLTV, mają nośność ok. 4 ton i powierzchnię platformy ładunkowej ok. 4 m². Ich zdolność do poruszania się w terenie jest tożsama z JLTV, m.in. dzięki podobnym kołom. Przyczepy holowane przez JLTV służą do przewożenia różnych ładunków: amunicji, zaopatrzenia, dodatkowego uzbrojenia czy części zamienne, ale też np. agregatów prądotwórczych.

Firma AM General została wskazana przez Departament Obrony jako producent JLTV zaledwie kilka miesięcy temu, w lutym 2023 r. Wcześniej producentem JLTV była firma Oshkosh Defence (która jeszcze realizuje już podpisane kontrakty i, wg niektórych źródeł, ma zachować częściowe prawa do produkcji pojazdu), która również opracowała ten pojazd.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc