Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Półtora miliarda dolarów na zwiększenie produkcji amunicji dla US Army

US Army wyda 1,5 mld USD na zwiększenie produkcji 155 mm amunicji artyleryjskiej. W program zaangażowano też firmy zagraniczne, w tym bydgoski NITRO-CHEM S.A. Fot. US Marine Corps

6 października US Army poinformowała o zawarciu kontraktów z dziewięcioma firmami, które będą współpracować w celu zwiększenia produkcji amunicji artyleryjskiej.

Łączna wartość kontraktów to 1,5 mld USD. Na liście podmiotów zaangażowanych w program są następujące firmy ze Stanów Zjednoczonych: BAE Ordnance Systems Inc. z zakładami w Tennessee i Arkansas, Security Signals Inc. z zakładem w Tennessee, Action Manufacturing Co. z zakładem w Pensylwanii, Day i Zimmerman (Arkansas), American Ordnance LLC (Iowa) i Armtec (Kalifornia). Co ciekawe, kontrakty otrzymały też firmy zagraniczne, w tym polskie ZCh NITRO-CHEM S.A. i Solar Industries India Ltd. z Indii oraz IMT Defence z Kanady. Zakłady te dostarczą łącznie 14,2 mln funtów (ponad 6441 ton) kruszących materiałów wybuchowych (TNT i IMX-104), 270 000 spłonek pobudzających, 678 000 zapalników, 451 000 pocisków M795/M11238 i inne wyroby.

Zaangażowanie dodatkowych podmiotów w produkcję 155 mm granatów artyleryjskich lub zwiększenie mocy produkcyjnych tych już realizujących prace ma pozwolić na zwiększenie produkcji miesięcznej z obecnych 28 000 granatów do 60 000 w roku podatkowym 2024, 80 000 w roku podatkowym 2025 (a dokładniej w jego czwartym kwartale) i 100 000 do roku podatkowego 2026. Ma to pozwolić na odbudowę zapasów amunicji, uszczuplonych za sprawą pomocy udzielanej Ukrainie. Z zapasów US Army przekazano bowiem dotąd Siłom Zbrojnym Ukrainy ok. dwa miliony 155 mm granatów artyleryjskich.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc