Zaloguj

Policyjne sukcesy koncernu Leonardo

26 lipca koncern Leonardo poinformował o dwóch sukcesach w segmencie sprzedaży śmigłowców dla służb porządku publicznego, których owocem będzie dostawa czterech maszyn do Norwegii oraz Stanów Zjednoczonych.

W przypadku pierwszego z wymienionych państw, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Norwegii rozstrzygnęło przetarg na zakup trzech śmigłowców dla policji. Dodatkowo postępowanie obejmuje także opcję na trzy kolejne wiropłaty oraz pakiet usług wsparcia eksploatacji przez okres dziesięciu lat. W powyższym postępowaniu zwyciężyła oferta Leonardo, która obejmowała wielozadaniowy śmigłowiec AW169. Umowa ma zostać podpisana w sierpniu bieżącego roku, AW169 dołączą do dwóch Airbus H135, które operują w rejonie aglomeracji Oslo.

W przypadku Stanów Zjednoczonych jeden AW119Kx trafi do policji nowojorskiej. W tej metropolii będzie wykorzystywany do wzmocnienia ochrony zbiorników wodnych, z których dostarczana jest woda pitna do miasta. Podpisanie umowy przewidziane jest na bieżący rok, a dostawa w 2018 – poza zadaniami patrolowo-dozorowymi ma być wykorzystywany m.in. do wsparcia działań przeciwpożarowych oraz transportu medycznego.

(ŁP) Foto: NY Police Department
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc