Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pokrycia maskujące Berberys dla Wojska Polskiego

Fot. Agencja Uzbrojenia

23 maja Agencja Uzbrojenia poinformowała o podpisaniu umowy z należącą do Grupy Lubawa spółką Miranda Sp. z o.o. w sprawie zakupu wielozakresowych pokryć maskujących Berberys. Dostawy mają rozpocząć się w bieżącym roku.

Łącznie na mocy wieloletniej umowy, obowiązującej w latach 2023-26, do Wojska Polska trafi ponad tysiąc letnich i zimowych wielozakresowych pokryć maskujących Berberys. Kontrakt ma wartość 67,5  mln PLN brutto. Zawiera także opcję, której pełne wykorzystanie podniesie kwotę o kolejnych 67,5 mln PLN brutto. Kontrakt stanowi kontynuację wieloletniej współpracy pomiędzy producentem oraz użytkownikiem – przypomnijmy, poprzednia umowa (obowiązująca w latach 2019-22) miała wartość blisko 165 mln PLN brutto. Wielozakresowe porycia maskujące Berberys należą do jednych z najnowocześniejszych rozwiązań tej klasy na rynku. Poza dostawami do Wojska Polskiego, część produkcji trafia na eksport do innych państw NATO.

Wielozakresowe pokrycia mobilne Berberys trafiają do Wojska Polskiego w odmianach mobilnej (m.in. na wozach dowodzenia Rosomak-WD) oraz stacjonarnej w celu maskowania stanowisk dowodzenia bądź innych obiektów.

Grupa Lubawa to jeden z czołowych dostawców sprzętu ochronnego dla Sił Zbrojnych oraz służb porządku publicznego w Polsce. Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy spółkami zależnymi możliwa jest pełna kooperacja całej grupy i zamknięcie cyklów produkcyjnych w jej ramach.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc