Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PIT-RADWAR S.A. dostarcza Poprady

22 czerwca, w czasie ćwiczeń międzynarodowej grupy bojowej Bull Run-12, minister obrony Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystości przekazania żołnierzom 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zestawów przeciwlotniczych Poprad. 

Według resortu obrony, w bieżącym roku PIT-RADWAR S.A. ma dostarczyć 24 Poprady – 22 fabrycznie nowe z partii seryjnej oraz 2 z partii próbnej dostosowane do partii seryjnej. Obok 15. Brygady Zmechanizowanej mają trafić także do 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. Dodatkowo dwa egzemplarze (z partii próbnej po dostosowaniu do standardu seryjnego) trafią do Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. 

Zgodnie z zapisami kontraktu, który został podpisany w grudniu 2015 roku, Inspektorat Uzbrojenia zamówił 79 wyrzutni Poprad – 77 seryjnych oraz dwa partii wdrożeniowej dostosowanej do standardu produkcyjnego. Dostawy rozpoczęły się w 2018 roku i mają zakończyć się w grudniu 2021 roku. Dotychczas zestawy trafiły do eksploatacji w Pułkach Przeciwlotniczych (8. Koszaliński, 4. Zielonogórski, 15. Gołdapski), a także w 21. Brygadzie Strzelców Podhalańskich i 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. 

(Łukasz Pacholski) Foto: Ministerstwo Obrony Narodowej
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc