Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PGZ Stocznia Wojenna uruchamia proces budowy hali produkcyjnej

Wizja wyglądu PGZ Stocznia Wojenna po zakończonym procesie modernizacji i rozbudowy infrastruktury produkcyjnej. Fot. PGZ

21 listopada PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. poinformowała o uruchomieniu postępowania przetargowego, którego celem jest wybór generalnego wykonawcy robót budowlanych mających zaowocować powstaniem nowego kompleksu produkcyjnego, który ma umożliwić realizację m.in. programu Miecznik.


Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem, zamawiający poszukuje wykonawcy, który zrealizuje budowę hali kadłubowej, hali produkcyjnej oraz budynku socjalno-administracyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu, rozbudową i przebudową nabrzeża, placów składowych i dróg wewnętrznych. Dodatkowo projekt zakłada budowę, przebudowę i likwidację części istniejącej infrastruktury technicznej znajdującej się na terenie PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. Proces wyboru będzie prowadzony w dwóch etapach, z czego pierwszy ma zostać zakończony już 2 grudnia (rejestracja zainteresowanych podmiotów oraz podpisanie umowy o zachowaniu poufności). Drugi z kolei wyznaczono na 23 stycznia 2023 roku (złożenie oferty ostatecznej).

Rozbudowa potencjału PGZ Stoczni Wojennej Sp. z o.o. wynika z potrzeby realizacji programu budowy trzech fregat rakietowych na potrzeby Marynarki Wojennej oraz zmian strukturalnych związanych ze sprzedażą części terenów powyższego podmiotu.

Zgodnie z upublicznionym harmonogramem, do końca listopada ma zakończyć się etap programu Miecznik obejmujący opracowanie projektu wstępnego fregat i dokonać aktualizacji analiz techniczno-ekonomicznych. Dodatkowo prowadzone są prace nad modelem 3D jednostek. Według deklaracji, w tym wicepremiera i ministra obrony Mariusza Błaszczaka, wodowanie pierwszego z okrętów ma nastąpić w 2025 roku – jednostki mają być budowane w konsorcjum obejmującym PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. oraz Remontowa Shipbuilding S.A. (będąca częścią Remontowa Holding S.A.).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc