Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Ósmy radar TRS-15M Odra dostarczony do Wojska Polskiego

PIT-RADWAR dostarczył ósmy radar TRS-15M Odra. Fot. Agencja Uzbrojenia

3 października Agencja Uzbrojenia oraz należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. spółka PIT-RADWAR S.A. poinformowali o dostarczeniu do Wojska Polskiego ósmego egzemplarza stacji radiolokacyjnej TRS-15M Odra.


Dostawa jest związana z realizacją wieloletniej umowy dotyczącej zamówienia jedenastu stacji radiolokacyjnych wraz z pakietem szkolno-logistycznym oraz konsolami zdalnego sterowania KZS-15, która została podpisana w 2018 roku. Kolejne stacje są dostarczane sukcesywnie do Wojska Polskiego – zakończenie realizacji zaplanowano na najbliższe miesiące. W grudniu 2021 roku (ówczesny) Inspektorat Uzbrojenia zamówił kolejne dwie stacje tego typu, które z kolei mają zostać dostarczone do końca 2024 roku(wraz z pakietem szkoleniowym).

Radar TRS-15M przeznaczony jest do pracy w systemie obrony powietrznej jako źródło informacji radiolokacyjnej dla systemów dowodzenia i kierowania. Stacje umożliwiają wykrywanie obiektów w odległości powyżej 200 km, pułapie do 30 km oraz jednoczesne śledzenie minimum 120 obiektów. Radary te wyposażone są w interrogatory ISZ-50 systemu IFF standardu Mark XIIA, umożliwiające identyfikację „swój – obcy" w modzie 5. Radary TRS-15M są obecnie dostarczane na podwoziach wysokiej mobilności Jelcz P662D.43 M62 oraz P882D.43 M64.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc