Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Przekazanie pierwszego w tym roku zmodernizowanego radaru TRS-15

Fot. PIT-RADWAR S.A.

W marcu br. nastąpiło oficjalne przekazanie na potrzeby Sił Zbrojnych RP pierwszego w tym roku egzemplarza mobilnej trójwspółrzędnej obserwacyjnej stacji radiolokacyjnej średniego zasięgu TRS-15 w wersji zmodernizowanej TRS-15M.

Przekazanie nastąpiło na mocy umowy, podpisanej 4 września 2018 roku pomiędzy PIT-RADWAR S.A. a Inspektoratem Uzbrojenia na dostawę 11 kompletów trójwspółrzędnych radarów średniego zasięgu w pasmie S w wersji zmodernizowanej TRS-15 oraz 4 konsol zdalnego sterowania KZS-15 i pakietu logistycznego. Wartość kontraktu opiewa na kwotę ponad 500 mln PLN.

Radar TRS-15M przeznaczony jest do pracy w systemie obrony powietrznej jako źródło informacji radiolokacyjnej dla systemów dowodzenia i kierowania. Radary TRS-15M umożliwiają wykrywanie obiektów w odległości powyżej 200 km, pułapie do 30 km oraz jednoczesne śledzenie minimum 120 obiektów. Radary te wyposażone są w interrogatory ISZ-50 systemu IFF standardu Mark XIIA, umożliwiające identyfikację „swój – obcy" w modzie 5. Radary TRS-15M są obecnie dostarczane na podwoziach wysokiej mobilności Jelcz P662D.43 M62 oraz P882D.43 M64.

Źródło: PIT-RADWAR S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Przekazanie pierwszego w tym roku zmodernizowanego radaru TRS-15”

  1. Dobrze że dbamy o swoje radary, kupujmy nowe i modernizujmy systematycznie te używane, trzeba oczywiście zadbać o marketing bo konkurencja na tym rynku jest ogromna.

  2. Rozwijajmy polską radiolokację, zamawiajmy nowe typy rodzimych radarów ale i np. obecnych Liwców dla artylerii jest niewiele.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc