Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WZL Nr 1 z umową na remonty główne śmigłowców Mi-17

WZL Nr 1 S.A. wykonają naprawy główne śmigłowców Mi-17 należących do Wojska Polskiego. Fot. DGRSZ

26 marca Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej poinformował o podpisaniu umowy z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 1 S.A. w Łodzi w sprawie wieloletniej umowy obejmującej remonty główne wielozadaniowych śmigłowców transportowych Mi-17 eksploatowanych w Wojsku Polskim.
Kontrakt, o wartości 121,1 mln PLN netto, został podpisany 18 marca bieżącego roku. Został poprzedzony negocjacjami toczącymi się od 31 grudnia zeszłego roku. Zastosowanie takiej procedury ma związek z faktem posiadania (na zasadach praw wyłącznych) dokumentacji remontowej śmigłowców Mi-17. Z tego też względu WZL Nr 1 S.A. są jedynym krajowym podmiotem, który może przeprowadzić prace przy maszynach tego typu eksploatowanych przez Wojsko Polskie. Umowa ma obowiązywać do końca 2023 roku. Żadna ze stron nie informuje o liczbie śmigłowców, które przejdą remonty główne w tym czasie.
Obecnie w Wojsku Polskim znajduje się około osiemnastu Mi-17. Pierwsze z nich dostarczono w 1989 roku, a ostatnie w 2011 roku. Były to fabrycznie nowe śmigłowce zamówione w Rosji w ramach interwencyjnego zakupu potrzebnego do wsparcia kontyngentu ISAF w Afganistanie. Są one eksploatowane przez 7. Eskadrę Działań Specjalnych z Powidza oraz w dywizjonach lotniczych 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.
Należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej WZL Nr 1 S.A. w Łodzi są firmą, która specjalizuje się w obsługach śmigłowców wojskowych eksploatowanych w Polsce. Obecnie prowadzone są tam obsługi i modernizacje m.in. Mi-24, Mi-8/17, Mi-14, a także Kaman SH-2G Super Seasprite.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc