Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowy kontrakt na granatniki Carl-Gustaf M4

Fot. Saab

22 listopada koncern Saab poinformował o podpisaniu umowy z nieujawnionym odbiorcą w sprawie produkcji i dostaw wielozadaniowych granatników Carl-Gustaf M4.

Powyższa umowa ma wartość 1,3 mld SEK i ma zostać zrealizowana w latach 2024-25. Na życzenie klienta wszelkie szczegóły dotyczące kontraktu pozostają niejawne.

„To zamówienie po raz kolejny udowadnia, że Carl-Gustaf to system uzbrojenia wybierany przez siły obronne na całym świecie, któremu zaufali żołnierze stawiający czoła wyzwaniom współczesnego pola bitwy” – mówi Görgen Johansson, szef obszaru biznesowego Dynamics firmy Saab.

Produkowany przez koncern Saab Carl-Gustaf M4 oferuje użytkownikowi szeroki wachlarz możliwości bojowych i pozwala żołnierzom zachować mobilność i skuteczność w każdej sytuacji. Granatnik M4 powstał na bazie ogromnych możliwości oraz długoletnich doświadczeń systemu Carl-Gustaf i oferuje zwiększoną celność, lżejszą konstrukcję i kompatybilność z przyszłymi modyfikacjami. Produkt współpracuje również z inteligentnymi systemami celowniczymi i przyszłymi rozwiązaniami technologicznymi, takimi jak amunicja programowalna. Dotychczas Saab podpisał umowy na sprzedaż broni przynajmniej do piętnastu państw świata, wśród nich są: Norwegia, Węgry, Szwecja, Słowacja, Słowenia, Australia, Stany Zjednoczone, Estonia, Japonia czy Dania. Licząc poprzednie wersje, Carl Gustaf trafił do przynajmniej 40 państw.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc