Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowy Dyrektor WITPiS

1 czerwca w Wojskowym Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku odbyła się uroczystość związana z przekazaniem i objęciem obowiązków Dyrektora przez pułkownika dr inż. Michała Ceremuga. Fot. WITPiS

1 czerwca w Wojskowym Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku odbyła się uroczystość związana z przekazaniem i objęciem obowiązków Dyrektora przez pułkownika dr inż. Michała Ceremuga.


Powyższa zmiana została przeprowadzona decyzją ministra obrony narodowej z dnia 10 maja. Nowy Dyrektor WITPiS pełnił dotychczas funkcję p.o. Dyrektora Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce.

WITPiS realizuje zadania badawcze w zakresie budowy i eksploatacji maszyn, mechaniki, transportu oraz inżynierii materiałowej; badania, prace rozwojowe i wdrożeniowe, analizy, ekspertyzy, opinie w zakresie budowy i eksploatacji pojazdów mechanicznych, w tym pojazdów specjalnych i sprzętu wojskowego; opracowywanie oraz wdrażanie metodyk badawczych; certyfikację wyrobów; normalizację i standaryzację; informację naukowo-techniczną; opiniowanie w procesie pozyskiwania koncesji MSWiA; prace techniczno-usługowe dotyczące pojazdów mechanicznych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc