Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowości Grupy WB na targach Energetab

Fot.: Grupa WB.

Na Energetab 2021 w Bielsku-Białej zadebiutowały zaawansowane rozwiązania Grupy WB związane z elektroenergetyką, elektromobilnością i systemami komunikacyjnymi. Swoje systemy zaprezentowały wchodzące w skład grupy spółki AREX, MindMade i WB Electronics.

Energetab to największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. Zarazem to jedno z najważniejszych miejsc spotkań z czołowymi przedstawicielami przedsiębiorstw energetyki zawodowej i przemysłowej oraz projektantami czy dostawcami usług.

GRUPA WB pojawiła się pierwszy raz na targach Energetab ze swoją ofertą dla przemysłu energetycznego w 2019 roku. Prezentowany wówczas System Zarządzania i Monitoringu Transmisji Danych inQL spółki MindMade został nagrodzony prestiżowym Wyróżnieniem Targów Bielskich.

W targach bierze udział ponad 270 wystawców, których ekspozycje zlokalizowane są na prawie czterech hektarach terenów u podnóża Szyndzielni, w pięciu halach (jednej wielofunkcyjnej i czterech namiotowych). Wszystkie rozwiązania Grupa WB można było zobaczyć w hali A na stoisku numer 77.

Na Energetab zadebiutowała stacja ładowania pojazdów elektrycznych PBC-202, modułowy magazyn energii BAT-203 i sterownik silnika elektrycznego STS-203 opracowane przez przedsiębiorstwo AREX. Warszawska firma MindMade pokazała także System Autonomicznej Redukcji Skutków Awarii (SARSA), Platformę Integracji Komunikacji (PIK) i System Zarządzania i Monitoringu Transmisji Danych inQL spółki MindMade. WB Electronics zaprezentowało moduł bateryjny systemu Flex Power.

Opracowana i produkowana przez AREX dwukierunkowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych PCB-202 jest wyposażona w złącza CCS, Combo 2 i CHAdeMO. Ładowarka została wykorzystana do budowy Mobilnego Systemu Ładowania Pojazdów Elektrycznych zasilanego z trolejbusowej sieci trakcyjnej. Dzięki pracy dwukierunkowej możliwe jest wykorzystanie stacji do budowy inteligentnych systemów zarządzania energią obiektów, gdzie magazyn pojazdu staje się elementem systemu energetycznego obiektu.

Urządzenie PCB-202 przeznaczone jest do zabudowy wolnostojącej jako stacja publicznego ładowania pojazdów elektrycznych. W przypadku wykorzystania pracy dwukierunkowej staje się autonomicznym elementem systemu energetycznego zarządzającego dwukierunkowym przepływem energii pomiędzy magazynem e-pojazdu, a siecią energetyczną obiektu.

BAT-203 to magazyn energii o pojemności znamionowej 65,3 kWh. Umieszczony jest w kompaktowej obudowie opartej na standardzie kaset RACK 19”. Umożliwia to łatwą obsługę serwisową. Składa się z nadrzędnego układu zarządzania energią i siedemnastu modułów bateryjnych, nadzorowanych przez wbudowany układ balansera pasywnego. BAT-203 przeznaczony jest do zastosowań wymagających dużych zasobników energii elektrycznej, jak instalacji zasilania gwarantowanego lub stacjonarnych magazynów energii.

STS-203 to sterownik silnika elektrycznego o nominalnej mocy wyjściowej 40 kW. Jest przeznaczony do zasilania i sterowania pracą maszyn elektrycznych prądu przemiennego stosowanych w e-pojazdach, elektrycznych maszynach roboczych lub urządzeniach do pracy w trudnych warunkach środowiskowych.

System Autonomicznej Redukcji Skutków Awarii został w ramach testów funkcjonalnych zainstalowany na należącej do PGE Dystrybucja linii średniego napięcia zasilającej 30 tysięcy odbiorców. SARSA służy do pomiarów w czasie rzeczywistym parametrów sieci. W momencie wystąpienia i stwierdzenia nieprawidłowości system autonomicznie odcina uszkodzony fragment. SARSA pozostawia jednak zasilanie odbiorcom ulokowanym na odcinku linii energetycznej nieobjętym awarią.

Flex Power to prosty konstrukcyjnie, skalowalny system magazynowania i zarządzania energią przeznaczony dla domu lub budynku. Kompaktowa budowa, aktywne chłodzenie cieczą i możliwości komunikacyjne umożliwiają łatwą integrację z infrastrukturą sieci energetycznej, zapewniając czyste i niezawodne źródło zasilania. Flex Power charakteryzują sprawdzone rozwiązania, wielopoziomowy system bezpieczeństwa oraz pełne monitorowanie napięcia i temperatury. Wszystko to tworzy bezpieczny i niezawodny system.

Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX specjalizuje się w projektowaniu i produkcji rozwiązań dla rynku cywilnego i wojskowego. Spółka jest sprawdzonym dostawcą systemów elektroenergetycznych dla infrastruktury kolejowej i drogowej. AREX produkuje także zestawy treningowe dla różnych typów uzbrojenia, systemy sterowania napędami sprzętu wojskowego, a także systemy bezzałogowe.

MindMade jest liderem w dziedzinie projektowania i wytwarzania mobilnych systemów bezprzewodowych do komunikacji specjalnej. Rozwiązania warszawskiej spółki przeznaczone są na rynek instytucjonalny do  administracji publicznej, służb mundurowych i przemysłu.

GRUPA WB jest zatrudniającym 1200 osób polskim producentem zaawansowanych systemów wojskowych i cywilnych, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju. Przedsiębiorstwo działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, elektroenergetyki, elektromobilności i obronności.

Źródło: Grupa WB.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc